Jakie buty do sukienki w panterkę: trapery

By przełamać ultrakobiecy charakter sukienki w panterkę dziewczyny noszą ją w towarzystwie traperów. Sznurowane ciężkie buty na platformie pasują szczególnie do slip dress. Taki duet świetnie sprawdzi się w stylizacji rodem z lat 90. - koniecznie załóżcie halkę w cętki na golf, a wszystko uzupełnijcie beretem albo kapeluszem typu bucket hat

Sukienka w cętki i trapery / Getty

Jakie buty do sukienki w panterkę: sandałki z paseczkami

By całą uwagę skierować na sukienkę w panterkę - załóżcie sandałki z delikatnymi paseczkami (buty typu floss sandals wpisują się aktualne trendy - sprawdźcie >>>) albo wybierzcie mule z transparentnego tworzywa sztucznego - w końcu "plastikowe" ubrania lansował nawet dom mody Chanel.

Sukienka w panterkę / mat. prasowe

Jakie buty do sukienki w panterkę: klapki/japonki

Sukienki w panterkę noście nie tylko na wielkie wyjścia. Latem dobierzcie do nich klapki - mule, birkenstocki, a nawet japonki. 

Sukienka w cętki i trapery / Getty

Jakie buty do sukienki w panterkę: sneakersy

Nie musimy was chyba przekonywać, że sneakersy (szczególnie te "dziwne" i "brzydkie") pasują do dziewczęcych sukienek. Te w print kocich cętek najlepiej będą wyglądały zestawione ze sportowymi butami w odcieniu kości słoniowej albo bieli. 

Sukienka w panterkę i sneakersy / Getty

Jakie buty do sukienki w panterkę: botki albo kozaki

Jak dobrać buty do sukienki w panterkę? Pod kolor. Cętki najlepiej podkreślić obuwiem w odcieniu karmelu, czekolady, beżu albo zestawić je z klasycznym czarnymi botkami. Do sukienki w panterkę pasuje też kamelowy trencz i dodatki w tonie oranżu - właśnie tak nosi się Leonnie Hanne - influencerka znana jako Ohhcouture (na zdjęciu).

Getty

Jakie buty do sukienki w panterkę: kozaki pokryte zwierzęcym wzorem

Ubrania w zwierzęce nadruki powróciły do mody w 2018 roku. Chociaż przez długi czas były synonimem kiczu i kojarzyły się ze starymi kolekcjami Roberto Cavalli, to szybko zyskały uznanie. Wygląda na to, że kolejne sezony także należą do nich. Nie bójcie się pasków zebry zestawić z krowimi łatami, a sukienkę w panterkę noście z pytonowymi kozakami. Printy rodem z safari odnajdą się też w towarzystwie kwiatów, kraty i geometrycznych figur. Uwaga! Tunikę w cętki spokojnie możecie też dobrać do butów pokrytych tym samym wzorem. 

Getty

Jakie buty do sukienki w panterkę: szpilki

Wydaje wam się, że krwistoczerwone albo metaliczne szpilki i sukienka w panterkę będą kojarzyły się z serialem "Dynastia"? Zupełnie niepotrzebnie. By "obronić" taką stylizację i nie wyglądać tandetnie, wystarczy ostrożnie obchodzić się z dodatkami i makijażem. Najlepiej zdecydować się na make up no make up, rozpuścić włosy, a do ręki chwycić prostą kopertówkę - dokładnie tak, jak top modelka Natalja Wodianowa.

Sukienka w cętki i szpilki / Getty