Makijaż z kreską na powiece (i nad powieką, pod powieką, a nawet w poprzek)

Ok, trzeba to przyznać. Niemal wszystkie kochamy kocie oko i stylizowane na lata 60. "jaskółki". Klasyka jest jednak po to, żeby było, co rewolucjonizować. Wizażyści domów mody w tym sezonie zmieniają kreskę na powiece, łamiąc w zasadzie wszystkie reguły. Nie będziemy was być może namawiać do eksperymentów w stylu pokazu Akris, gdzie linia z powieki wędruje wzdłuż nosa, ale być może przerwiecie rutynę, zamieniając na chwilę eyeliner na kolorową kredkę albo kajal wzdłuż linii wodnej? Nasz ulubiony patent na ten sezon? Jaskółka robiona metalicznym cieniem do powiek.

Kreska na powiece - makijaż - trendy jesień zima 2016/2017

Makijaż z kreską rysowaną eylinerem

To może wydawać się niebezpieczne, ale jeśli potrafisz opanować drżenie rąk i nie masz superwrażliwego oka, spróbuj kreskę z linii rzęs przenieść do wewnątrz. Tak robi Anja Rubik i taką grunge'ową kreską zachwycały modelki z pokazów Monique Lhuillier. Linery z ostrą końcówką pozwolą Ci na bardziej graficzne makijaże - możesz wyrysować nimi kontur jaskółki w wewnętrznym kąciku, zaznaczyć dolną a nie górną część albo nakreślić napigmentowaną mocno linię między powieką a łukiem brwiowym. Wizażyści Alexis Mabille narysowali nim jeszcze mikrotrójkąty imitujące "lalkowate" dolne rzęsy.  

Kreska malowana cieniem

To nasza ulubiona zamiana miejsc w kosmetyczce. Wymieniamy kredkę do oczu na ciemny, miedziany cień. Kocie oko wykonane tego typu kosmetykiem w kremie możesz swobodnie spróbować zrobić płaskim, sztywnym pędzelkiem. Chcesz precyzyjnego efektu? Kontur obrysuj linerem a wypełnij go cieniem. Big-beatowy makijaż nie będzie już wymagał niczego więcej. 

Niedbała kreska

W tym sezonie najmodniejszy makijaż to ten, z którym wracasz po imprezie do domu. Serio! Nasza ulubiona niedbała kreska w stylu Carine Roitfeld przeszła metamorfozę i dziś wygląda jak ta poprawiana w łazience o 3 nad ranem, albo ta malowana przez małą dziewczynkę uczącą się makijażu. Rozmazuj więc, kreśl nierówno, pod spodem rysuj gwiazdki. Pamiętaj tylko, żeby uniknąć efektu karykatury - przy jednym nieperfekcyjnym celowo elemencie makijażu, reszta musi być idealna.

Jak zrobić kreskę zgodnie z trendami z wybiegu? Zobaczcie inspiracje z pokazów mody >>