Najnowsze badania pokazują, że aż 43% zabiegów nie jest wykonywanych przez lekarzy, a tylko 42% z nas poszukuje informacji o preparatach wykorzystywanych podczas zabiegu*. A przecież odpowiednio wykwalifikowany specjalista i wysokiej jakości produkt to podstawy dobrze wykonanego zabiegu. Takiego, z którego będziemy zadowoleni i który być może sprawi, że wrócimy do gabinetu jeszcze raz. 

Każdy pacjent ma prawo do wyboru

Zabieg medycyny estetycznej to przede wszystkim wybór gabinetu i specjalisty. Powinniśmy mieć do niego pełne zaufanie, bo każdy z nas chce otrzymać dokładnie to, po co przyszedł, bez konieczności rozważania, jakie skutki może przynieść niewłaściwy wybór.

Jaki gabinet medycyny estetycznej wybrać?

To pierwsze pytanie, które powinniśmy sobie zadać. Nie warto tak ważnej decyzji podejmować pochopnie. Po pierwsze należy udać się do lekarza, ponieważ jedynie on może wykonywać zabiegi przy użyciu produktów opartych na kwasie hialuronowym. Jest to zabieg iniekcyjny, gdzie ingerencja wymaga znajomości struktur anatomicznych twarzy.

Po drugie – produkt. Pytajmy, czy ma on badania kliniczne i odpowiednie certyfikaty.

Warto podkreślić, że tylko kilka obecnych na polskim rynku preparatów na bazie kwasu hialuronowego uzyskało certyfikat Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków. Wymagania agencji sprawiają, że certyfikat FDA jest uznawany międzynarodowo jako dowód wysokiej jakości bezpieczeństwa i standardów.

Dlaczego Restylane? Preparaty polecane przez lekarzy

Produkty Restylane zostały przebadane klinicznie pod kątem bezpieczeństwa i efektywności działania w określonych obszarach twarzy i jako pierwsze na świecie otrzymały certyfikat FDA. Ze względu na zróżnicowane właściwości dobrze dobranym preparatem z gamy Restylane lekarz jest w stanie uzyskać najlepszy efekt. To produkty najlepiej dopasowane do potrzeb każdego pacjenta i zaufało im wielu lekarzy – potwierdza to 30 mln zabiegów wykonanych produktami Restylane.

O zabiegi medycyny estetycznej zapytaliśmy też specjalistę z Kliniki ESTELL www.estell.pl Medycyna Estetyczna - dr n. med. Krzysztofa Jakubowskiego. 

Skąd mieć pewność, że zabieg będzie bezpieczny?

O bezpieczeństwie zabiegów medycyny estetycznej decyduje kilka podstawowych czynników, a mianowicie: kto będzie wykonywał zabieg, gdzie i jakim produktem. Medycyna estetyczna to ingerencja w organizm. Są to zabiegi, które mają za zadanie poprawić nasz wygląd, ale przy niewłaściwym wyborze osoby, która będzie je wykonywała, mogą również trwale oszpecić. W związku z powyższym, zabiegi te powinny być wykonywane przez lekarzy. Posiadają oni bowiem szeroką wiedzę anatomiczną, a co za tym idzie zapewniają wysokie bezpieczeństwo zabiegu. Kolejną istotną kwestią jest produkt. Ważne, aby jego jakość i bezpieczeństwo potwierdzone były badaniami klinicznymi.

Na jakie produkty medycyny estetycznej zwrócić szczególną uwagę?

W swojej codziennej pracy korzystam z produktów Restylane, ponieważ mam pewność, że są dobrej jakości. Dodatkowym atutem jest szeroki wybór preparatów, dedykowanych konkretnemu problemowi, czy też obszarowi zabiegowemu. Wszystko to składa się na wysoki komfort pracy z tymi produktami oraz zadowolenie pacjentów.

Medycyna estetyczna w Polsce

Według raportu instytutu badawczego BCMM „Zachowania i postawy konsumentów wobec zabiegów medycyny estetycznej”*, Polacy coraz bardziej interesują się medycyną estetyczną – szczególnie jeśli chodzi o zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego i toksyny botulinowej. Najbliższy rok ma należeć właśnie do nich, bo aż milion Polaków zdecyduje się na poprawienie swojego wyglądu w ten sposób. Ważne, by taki zabieg był bezpieczny i wysokiej jakości, dlatego zawsze pytajcie swoich lekarzy o Restylane.

Gdzie szukać gabinetu? Podpowiedzi znajdziecie na www.restylane.pl

*Według badań BCMM, przeprowadzonych techniką ankiety internetowej CAWI, na grupie 1600 osób (kobiet i mężczyzn w wieku 18-65 lat.) w czerwcu 2018r na zlecenie Galderma Polska Sp. z o.o

PL/RES/0037/0119