Jak znaki zodiaku radzą sobie z rozstaniem?

Byk: zajada smutki

Jedyną rzeczą, którą Byk kocha bardziej niż seks i spodnie od dresu, może być jedzenie. Wykwintne dania w towarzystwie lampki wina najszybciej zapewniają mu poczucie komfortu. Byk jest szczęśliwy, kiedy może włożyć dłonie w masę na ciasto, a następnie samemu je zjeść. Ci, którzy urodzili się pod tym znakiem ziemi, w głębi duszy są wielkimi domatorami. Spędzanie czasu w swoim gniazdku na pieczeniu domowej pizzy i ciasteczek to dla nich najlepsze lekarstwo na smutki.

Skorpion: rozpuszcza plotki

Za złamanie serca Skorpionowi grozi zemsta. Nie będzie to jednak gra w otwarte karty. Sekretny znak wody ucieka się do podstępu. Nie wybaczy ani nie zapomni tego, co zrobił jego eks. Skorpion nie chce być osobą winioną za rozstanie, skoro już wystarczająco cierpi. Z tego powodu nie spocznie, dopóki skutecznie nie nadszarpnie reputacji byłego. Będzie udawać, że szybko się podniósł po wszystkich wyrządzonych mu krzywdach. W tym samym czasie opowie innym o najgorszych zagraniach przeszłego kochanka.

Wodnik: przechodzi metamorfozę

Wodnik po zerwaniu będzie chciał zrobić coś, co z pewnością zaszokuje wszystkich. Może ściąć włosy lub zmienić ich kolor, całkowicie przeobrazić swoją szafę lub zacząć nosić zupełnie nowy make-up, którego trudno nie zauważyć. Spontaniczna metamorfoza wyglądu to dla niego początek kolejnego rozdziału i drastyczne odcięcie się od przeszłości. Rozstanie wręcz obudzi kreatywność Wodnika, popychając go do wielu odważnych posunięć.

Baran: ustala nowy sportowy cel

Baran jest ambitny i ma wielkie ego, jakie można bardzo łatwo urazić. Rozstania wypalają go od środka, dlatego musi szybko zamienić złość w działanie. Agresja, jaką pała do swojego byłego, daje mu energię podczas treningu. Nowy, sportowy cel, dzięki któremu Baran wyrobi sobie niezłą sylwetkę, zaleczy wszystkie smutki wywołane przez eks. Po zerwaniu znak ognia najprawdopodobniej zacznie trenować do maratonu lub budować swoją masę mięśniową.

Znaki zodiaki, które szybko podnoszą się po rozstaniu >>

Panna: zaprowadza porządek

Kiedy Panna się stresuje, musi zająć swoje ręce. Chaos, który odczuwa w środku, zdaje się przedostawać na zewnątrz. Nic tak nie pomaga znów się uziemić, jak oczyszczanie przestrzeni wokół. Ten ambitny znak zodiaku chwilę po rozstaniu rzuca się w pracę. Oczyszczanie szafy i wielkie porządki w domu zapewniają mu nowy start. Zapełniony harmonogram przypomina Pannie, że życie jest zbyt krótkie, żeby opłakiwać miłość. Od sprzątania czterech kątów po nowy cel w karierze, szybko znajdzie sobie produktywną rozrywkę.

Waga: rzuca się w zakupoholizm

Wagą rządzi Wenus, planeta pieniędzy, która w chwili rozstania czyni ją rozrzutną. Znak powietrza leczy swoje serce zakupami, a mianowicie ubraniami z wyższej półki. Spędza swoją wypłatę na rzeczy, jakie na pewno zrobią wrażenie na innych. Komplementy wynagrodzą jej nieudany związek i długi paragon w luksusowych butikach. Nic tak nie przywraca równowagi w życiu, jak nowa sukienka, torebka czy buty. W ten sposób Waga sprawi, że ludzie szybko przestaną plotkować o jej nieszczęsnym zerwaniu.

Strzelec: planuje nową podróż

Niespokojny Strzelec po zakończeniu związku będzie chciał uciec tak daleko, jak tylko to możliwe. Beztroski znak ognia potrzebuje otoczyć się nowymi wibracjami, dzięki którym oderwie się od przeszłości. Nie zawaha się polecieć na drugi koniec świata, aby „odnaleźć siebie”. Zamiast zwykłej wycieczki, może wybrać podróż trwającą nawet kilka miesięcy. Kto wie, czy jego były jeszcze kiedyś go zobaczy. Łucznik nie ma nic do stracenia.

Ryby: piszą pamiętnik

Wrażliwe Ryby czują się rozbite, kiedy uczą się żyć bez drugiej połówki. Dla nich najlepszym sposobem na uzdrowienie serca jest poświęcenie czasu na refleksję. Terapia polegająca na pisaniu pamiętnika daje Rybom możliwość zrozumienia, co w ich związku mogło pójść nie tak. Z każdym kolejnym tygodniem będą się uwalniać od nagromadzonych w nich złych emocji. Kiedy zrobią postęp, łatwiej będzie im określić, czego oczekują od przyszłego partnera.

Znaki zodiaku, które najgorzej przechodzą rozstania >>

Bliźnięta: zostają duszą towarzystwa

Bliźnięta po rozstaniu najprawdopodobniej będą chciały spędzać swój czas poza domem. Te dusze towarzystwa wiedzą, że izolacja nie służy ich złamanych sercom. Wolą otaczać się ludźmi, aby odwrócić uwagę od wewnętrznego stanu przygnębienia. W przypadku zalotnego znaku powietrza nie ma niczego, co nie zostanie naprawione podczas wieczoru z przyjaciółmi. Wyjścia to także świetna okazja, żeby poznać kogoś nowego. 

Rak: zrobi sobie filmowy maraton

Złamane serce to dla Raka koniec świata. Ten emocjonalny znak zodiaku musi się wypłakać, żeby poczuć się lepiej. Nie umie udawać twardego, dlatego na jakiś czas zamknie się w domu. Na szczęście Rak jest optymistą. Nawet najbardziej bolesne zerwanie nie popsuje jego wizji bajkowej miłości. Przeżył zawód, ale wierzy, że bratnia dusza gdzieś na niego czeka i dopiero go spotka. Nic tak nie podnosi na duchu znaku wody, jak maraton banalnych komedii romantycznych. 

Lew: publikuje seksowne selfies

Lew ze złamanym sercem podnosi się po rozstaniu w social mediach. Ulepsza swoje profile i zaczyna publikować na nich posty, które zwalą z nóg byłego partnera. W pierwszej kolejności usunie jego zdjęcia, a w drugiej wstawi swoje najseksowniejsze selfies. Będzie po nim widać, że chociaż się rozstał, znowu jest na polowaniu. Znak ognia dobrze wie, jak przypomnieć innym o swoim odważnym, płomiennym temperamencie. 

Koziorożec: skupia się na karierze

Kiedy Koziorożec zakończy swój związek, wreszcie znajdzie czas na swój drugi priorytet. Jest nim kariera, której być może nie mógł się poświęcić, będąc z drugą osobą. Ten znak ziemi, zamiast gonić za byłym, zrobi wszystko, by osiągnąć swój nowy ambitny cel. W krótkim czasie wespnie się po szczeblach kariery na wcześniej nieosiągalny szczyt. Złamane serce zamienia w napęd do pracy. Koziorożec nie rozpamiętuje przeszłości. Dla niego zawsze liczy się to, co ma przynieść obiecujące jutro.

Jakim typem eks jesteś według znaku zodiaku? >>