Nie strój min 

Pilnowanie mimiki twarzy jest trudne, ale jesteś w stanie się tego nauczyć - nadmierne napinanie twarzy oczywiście przyspiesza powstawanie zmarszczek mimicznych. Kiedy to robimy? Zazwyczaj gdy próbujemy się na czymś skoncentrować, a także gdy się denerwujemy, stresujemy i płaczemy. Staraj się nauczyć to kontrolować i zawsze gdy złapiesz się na marszczeniu czoła lub brwi staraj się rozluźnić mięśnie twarzy, a jeśli masz taką możliwość (brak makijażu oraz czyste dłonie lub roller) także je rozmasować. Zmarszczki wokół oczu, nazywane kurzymi łapkami powstają głównie przez ich mrużenie, a temu najłatwiej zapobiegniesz nosząc przy sobie zawsze okulary przeciwsłoneczne. O zmarszczki spowodowane uśmiechaniem się nie martw, one są super. 

Sprawdzaj składy 

Nie tylko jedzenia, ale także kosmetyków. Retinol, kwas hialuronowy, koenzym Q10, elastyna, kwas glikolowy - to wszystko powinno znajdować się w Twojej przeciwstarzeniowej kosmetyczce. Wiele produktów z etykietą "przeciwzmarszczkowy" tak naprawdę nie ma nic wspólnego z faktycznym odmładzaniem. Szukając kosmetyków do pielęgnacji przede wszystkim skup się na czytaniu składów, w których poszukuj substancji aktywnych (wspomnianego wcześniej kolagenu, elastyny, kwasu hialuronowego i kwasu glikolowego). Nie sugeruj się ceną, ona wcale nie jest wyznacznikiem skuteczność - szukaj, analizuj, porównuj. Warto poświęcić na to chwilę, bo jak powszechnie wiadomo lepiej jest zapobiegać, niż leczyć.

Skorzystaj z zabiegu regenerującego i rewitalizującego skórę

Oczywiście wszystko w granicach rozsądku, ale czasem warto skusić się na zabieg rewitalizujący skórę. Nie mówimy tu o botoksie, a zabiegu z użyciem skutecznie regenerującego produktu, jak Restylane Skinboosters. Jest to preparat stabilizowanego kwasu hialuronowego w unikatowej technologii NASHA (Non Animal Stabilized Hialuronic Acid), który posiada klinicznie udowodnioną skuteczność1. Stosuje się go w sesjach po 3 zabiegi w odstępie od 2 do 4 tygodni.

Preparat Restylane Skinboosters sprawia, że skóra jest długotrwale nawilżona, elastyczna, a blizny potrądzikowe zostają zniwelowane2. Zabieg z jego użyciem warto wykonywać także na dłoniach, w końcu to właśnie na nich najintensywniej widać oznaki starzenia. Restylane Skinboosters wygładzi skórę dłoni i uelastyczni ją skutecznie odejmując lat3. Myślisz, że to krótkotrwały efekt? W przypadku tego produktu efekt odmłodzonej skóry utrzymuje się nawet przez 12 miesięcy1. Jeżeli zależy Ci na dodatkowym wydłużeniu jego działania, po 6 miesiącach od pierwszej sesji zabiegów umów się na zabieg dodatkowy.

Jaki gabinet wybrać? 

Podstawą udanego zabiegu jest wybranie dobrego gabinetu i specjalisty. Pamiętaj, że każda ingerencja w wygląd powinna zostać przeprowadzona bezpiecznie i przez specjalistę. Wybieraj z oferty gabinetów medycyny estetycznej i zrób dokładny reaserch zanim zdecydujesz się na konkretnego lekarza. Po takim przygotowaniu będziesz miała pewność, że po zabiegu wyjdziesz z gabinetu z uśmiechem na twarzy. 

Aby skorzystać z Restylane Skinboosters zapytaj swojego lekarza o zabieg lub znajdź swoją klinikę tutaj.

PL/RES/0270/0320

1.12-month Effects of Stabilized Hyaluronic Acid Gel Compared With Saline for Rejuvenation of Aging Hands. Elena I. Gubanova MD, Polina A. Starovatova MD, Maria Y. Rodina MD

2Injections of stabilised hyaluronic acid gel containing lidocaine for the treatment of depressed, facial acne scars: 5-month interim results. Christine Dierickx Skinperium

3Rejuvenating Influence of a Stabilized Hyaluronic Acid–Based Gel of Nonanimal Origin on Facial Skin Aging. MARTINA KERSCHER, MD, JULIA BAYRHAMMER, MSci, AND TILMANN REUTHER, MD