1. Bdigital 

Platforma zrzeszająca twórców - Bdigital

Jeżeli aktywnie działasz w mediach społecznościowych - na Instagramie lub TikToku dołącz do platformy Bdigital, która zrzesza internetowych twórców. Możesz założyć na niej konto niezależnie od liczby followersów - wystarczy, że posiadasz profil firmowy, który pozwala na szeroki wgląd do statystyk. Dzięki Bdigital szybko zaczniesz współpracować z markami i łatwo dopasujesz odpowiednie dla Twojego profilu kampanie, a korzystanie z tej platformy jest całkowicie darmowe. Mniejsze konta mogą liczyć na bartery, te większe na długoterminowe kampanie płatne. Z kim możesz współpracować? Na platformie znajdziesz kampanie m.in. książek czy kosmetyków, a Bdigital współpracowało już z firmami oferującymi biżuterie i perfumy.

2. Kursy online i korepetycje 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Rafaela Vidal (@rafasvidal) Lis 27, 2019 o 3:28 PST

Prowadzenie kursów, webinarium czy korepetycji to kolejna opcja na zarabianie pieniędzy z domu. Oczywiście, jeżeli umiesz odpowiednio przekazać swoją wiedzę i znajdziesz osoby, które będą chciały ją pozyskać. W cenie zawsze jest nauka języków, możesz np. zostać native speakerem języka polskiego i łączyć się online z osobami z różnych zakątków świata. Ostatnio na ELLE.pl pisałyśmy o najciekawszych kursach online - wśród nich znalazł się m.in. kurs wodnego malowania kwiatów, projektowania tkanin czy brush letteringu. Tak kreatywne zajęcia również jesteś w stanie poprowadzić online - odpowiednio się zareklamuj, a na pewno znajdziesz grupę, która chętnie zapisze się na Twoje zajęcia. 

3. Sprzedaż ubrań 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Jamie-Lee (@mademoisellejaime) Mar 6, 2020 o 11:31 PST

Chyba każda z nas zajrzała kiedyś na Vinted w poszukiwaniu unikatowych ubrań z drugiej ręki. Aplikacje i strony do sprzedaży ubrań to kolejny pomysł na zarabianie z domu. Które z nich są najlepsze? Wspomniany wcześniej Vinted, a także nowsza aplikacja LessApp. Możesz spróbować także wystawiać ubrania na grupach na Facebooku lub sprzedawać przez poświęcone temu konto na Instagramie. Zacznij od porządków w swojej szafie i wystaw to, czego już nie nosisz. Jeżeli spodoba Ci się ta forma zarabiania pieniędzy spróbuj tak jak Sophia Amoruso wynajdywać na targach staroci, w vintage shopach czy second handach ubrania i dodatki, które spodobają się Twoim obserwatorom. Kto wie, może śladem najsłynniejszej #girlboss stworzysz markę, którą pokochają trendsetterki?

4. Freelance 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez L • studygram • economics (@studyeco) Mar 18, 2020 o 4:52 PDT

Piszesz, robisz zdjęcia, programujesz, a może montujesz video? Jeżeli chcesz wykorzystać swoje umiejętności w pracy zdalnej dołącz do jeden z platform freelancerskich, np. Freelancer.com lub Upwork.com. Wtedy będziesz miał stały kontakt z pracodawcami i utrzymasz ciągłość zleceń. Już teraz zacznij budować swoje portfolio - zadbaj zarówno o jego merytoryczną, jak i estetyczną stronę, i roześlij je do firm oraz osób, dla których chciałbyś pracować. 

5. Wirtualny asystent 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez MATILDA DJERF (@matildadjerf) Lut 2, 2020 o 9:04 PST

W XXI wieku możesz zostać asystentem bez codziennego wychodzenia do biura. Wiele firm, szczególnie tych mniejszych i osób, które same prowadzą działalności, często poszukują osób do odpisywania na maile, segregowania dokumentów, bookowania biletów i hoteli, telefonicznych kontaktów z klientami czy prowadzenia reserchu. To idealna praca dla wszystkich osób, które są dobrze zorganizowane i skrupulatne. Jak zacząć? Od umieszczenia ogłoszenia na jednej z Facebookowych grup. Takiego rodzaju działalność możesz prowadzić dla kilku klientów jednocześnie, co umożliwi Ci osiągnięcie odchodów podobnych do tych, jakie otrzymują pełnoetatowi asystenci.