Vincent van Gogh jeździłby na hulajnodze i z Mona Lisą tworzyłby #couplegoals, Marilyn Monroe grałaby w kosza, a Salvador Dalí po mieście spacerowałby z aparatem... Przynajmniej w wizji portugalskiego artysty, który prowadzi profil na instagramie @untitled.save, na którym umieszcza obrazki z ikonami malarstwa i popkultury w roli głównej. 

Na jego kolażach zobaczycie słynnych artystów, m.in. wspomnianego Vincenta van Gogha czy Andy'ego Warhola, znane malarki, takie jak Frida Kahlo, ikony popkultury (Marilyn Monroe, Michaela Jacksona), a także bohaterki najbardziej rozpoznawalnych płócien wszech czasów  - Dziewczynę z perłą czy Mona Lisę. Wszystkie prace nawiązują do kadrów znanych powszechnie z instagrama - są wiec fotografie à la selfies, zdjęcia w stylizacjach, które tylko się proszą o hashtag #ootd (czyli outfit of the day) i zdjęcia, które wyglądają jak pamiątki z wakacji. 

Artysta nie zapomniał także o szczegółach - postaci na jego kolażach (które można kupić w postaci plakatów) mają tatuaże i niczym stereotypowi hipsterzy - jeżdżą na longboardach. Przy okazji na koncie @untitled.save odnajdziecie odniesienia do znanych obrazów, m.in. prac Jeana Restout, Jacquesa-Louisa Davida czy René Magritte'a. To dobry pretekst, żeby zrobić sobie powtórkę z historii sztuki.