Koronawirus ciągle pozostaje bardzo poważnym problemem dla większości świata. COVID-19 mocno zaburzył codzienność ludzi w każdym państwie, w którym się pojawił. Z jego powodu musimy nie tylko często myć ręce i nie dotykać swojej twarzy, nosić maseczki zasłaniające usta i nos, ale także unikać przebywania w tłumach. Społeczeństwa ciągle muszą się mieć na baczności, aby poradzić sobie z tym kryzysem.

Wiele dużych wydarzeń, takich jak festiwale muzyczne, wydarzenia sportowe czy premiery hollywoodzkich produkcji zostało odwołanych lub przełożonych. Część biur pozwala pracować z domu, co akurat jest jedynym słusznym rozwiązaniem. W Polsce zamknięto szkoły, uniwersytety, kina, muzea i teatry. Wszystko po to, aby ograniczyć kolejne infekcje. Niestety tych w Polsce od jakiegoś czasu ciągle przybywa – zbliżamy się już do 30. tys. zachorowań dziennie. 

Dobry film na wieczór – filmy i seriale o wirusach

Nie ma wątpliwości, że życie od paru miesięcy jest dość stresujące i może być czasami przerażające. Interesującym faktem jest to, że gdy wirus zaczął się rozprzestrzeniać w marcu u nas, a także w wielu innych państwa świata, sporo ludzi zaczęło szukać filmów i seriali o podobnej tematyce. Najlepszym tego przykładem jest dziś pod wieloma względami proroczy obraz „Contagion – epidemia strachu” Stevena Soderbergha z 2011 roku, o którym napisano wiele tekstów. 

Być może w takim momencie chcieliśmy obejrzeć coś, co odzwierciedla najbardziej ekstremalną wersję tego, z czym świat obecnie musi się zmagać. Choćby po to, aby zobaczyć, jak radzą sobie bohaterowie filmu w trudnych czasach. Albo jesteśmy ciekawi, na ile dokładnie te produkcje przedstawiają wybuch epidemii lub pandemii.

Jeśli uważasz, że właśnie to ci ukoi nerwy przed kolejnymi obostrzeniami (bo w filmach i serialach ludzie mają często dużo gorzej), to sprawdź naszą GALERIĘ>>> z listą dzieł o wirusach i epidemiach.