ELLE Beauty Podcast: "Smart aging" 

Po co myśleć o starzeniu się skóry już po 20-stce? Po to, żeby lepiej żyć. I nie chodzi tu o "prasowanie" skóry i zgrywanie wiecznych nastolatek. Smart aging polega na samooakceptacji. Bo smart agingiem nic nie ukryjesz - jedynie zminimalizujesz i zwyczajnie nauczysz się kochać.

Jesteśmy coraz bardziej śmiałe i coraz łatwiej oswajamy się ze starzeniem. Pamiętam, gdy 3 lata temu zaczynałam opowiadać Polkom o idei smart aging, patrzono na mnie z niedowierzaniem i pytano: "Ale jak to? To zmarszczki są ok?"

Mówi Klaudia Witczak, założycielka kliniki Smart Aging Clinic i ambasadorka idei smart aging w Polsce. W Smart Aging Clinic mówią wprost - tak, zmarszczki są nie tylko ok, zmarszczki są super. To pierwsza w Polsce klinika medycyny estetycznej, w której nikt nie będzie chciał walczyć z Twoim peselem i na siłę próbował odmłodzić. Klinika stawia na autorski program regularnych, nieinwazyjnych boosterów laserowych, które dostosowuje się indywidualnie do kondycji skóry. Te zabiegi Klaudia Witczak nazywa "lunchowymi" - pojedynczy zabieg zajmuje jedynie 20 minut. 

Co w takim razie dają te zabiegi i na czym polega smart aging, jeśli nie na usilnym odmładzaniu? Na nowy odcinek ELLE Beauty Podcast zaprasza Aleksandra Charzewska, która na potrzeby tego odcinka przetestowała laserowy smart aging na własnej skórze: 

Słuchaj też: Jakie Francuzki są naprawdę? O urodowych mitach i atrybutach francuskiej kosmetyczki rozmawiamy w urodzinowym odcinku ELLE Beauty Podcast

Słuchaj też: Klasyczny manicure à la Harry Styles czy nailart w stylu A$apa Rockiego? O męskim mani rozmawiamy w pierwszym odcinku ELLE Beauty Podcast