Modne paznokcie - lato 2015

Wizażyści odpowiedzialni za look na najbardziej prestiżowych pokazach mody sezonu wiosna-lato 2015 mówią wprost - im krótsze paznokcie, tym bardziej stylowy i nowoczesny manicure. Dyktatura długich migdałów i tipsów w stylu Lany del Rey odchodzi do lamusa, a my piłujemy pazurki poniżej opuszków palców. Krótkie paznokcie pasują do sportowego, dziewczęcego stylu, ale mogą być też ultraszykowne w towarzystwie biżuterii, z którą nie będą konkurować.

Jak malować krótkie paznokcie?

Manicure na krótkich paznokciach to trudniejsza sztuka niż ten na długich - wymaga większej precyzji (to w końcu mniejsza powierzchnia do malowania i na dodatek wymagająca optycznego modelowania kształtu). Wybieraj więc lakiery o cieńszych pędzelkach a aplikatory błyskotek i dżetów lepiej zastąp np. wykałaczką lub igłą. 

Krótkie paznokcie w tym sezonie albo zostawiamy w wersji sauté albo wręcz przeciwnie - wybieramy mocne kolory, lakiery z metalicznym/lustrzanym połyskiem. W pierwszej wersji wystarczy pilniczek, polerka i bezbarwny lakier (może być z perłową poświatą). Nas kręci jednak bardziej opcja numer dwa, czyli miniaturowa sztukateria. Na krótkich paznokciach malujemy geometryczne wzory, rysujemy azteckie szlaczki, doklejamy koraliki, a koncówki zamieniamy w kontrastujące z płytką półksiężyce (to samo można namalować przy macierzy paznokcia). W stylizacjach w klimacie boho lub rave palce oplatamy łańcuszkami a na krótkie paznokcie zakładamy ażurowe naparstki wystające poza płytkę. Przy takim manicurze świetnie wyglądają też tatuaże na palcach. Taką wersję na wybiegu pokazał dom mody Francesco Scognamiglio.

Krótki manicure na Instagramie

Moda na krótkie paznokcie dominuje w hasztagu #manicure na Instagramie. My nałogowo zaglądamy na konto @valleynyc - amrykańskiej sieci salonów mani, gdzie stylistki na maleńkich płytkach malują prawdziwe cuda. Musicie to zobaczyć!

 

#valley15 #valleynyc #valleynails #valleychelsea #notd #nailart #goldstripes #navymani #friends#valleysilvia

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Valley (@valleynyc)