Jak uzyskać piękne brwi? Podstawa to regulacja, ale z umiarem

Kształt brwi dobrany do rysów twarzy wysmukli ją skuteczniej niż profesjonalna paleta do konturowania. Brwi dobrane do rysów twarzy pozwalają ukryć mankamenty urody, np. zbyt blisko lub daleko osadzone oczy, otwierają spojrzenie przy opadających powiekach. Choć produkty do brwi na dobre zagościły naszych kosmetyczkach, wizażyści pozostają zgodni: brwi to najtrudniejszy element makijażu. Jak je malować, aby uniknąć efektu brwi odrysowanych od szklanki? 

Modne okulary - jesień 2018 >>

Sposoby regulacji brwi

Nikt nie urodził się z idealnymi brwiami, każda para od czasu do czasu potrzebuje trochę uwagi. Skończyły się czasy cienkich paseczków. Regulacja brwi nie już jest dodatkową usługą wykonywaną u kosmetyczki, powstaje coraz więcej miejsc specjalizujących się w brwiach. Woskowanie, nitkowanie, pęseta – jest w czym wybierać. Dlaczego lepiej oddać się w ręce eksperta?

„Samodzielna regulacja brwi nie jest łatwa. Utrudnieniem może być niewystarczające oświetlenie, a także brak pomysłu na stylizację brwi. Efekt? To często wyrwanie zbyt dużej ilości włosków.  A dla stylisty brwi każdy bywa na wagę złota” - mówi Hanna Jakubowska, National Brow Artist Benefit Cosmetics. „Ekspert podejdzie do stylizacji brwi kompleksowo. Wykona mapping, podczas którego dobierze kształt brwi do kształtu twarzy, następnie przeprowadzi krótki wywiad, aby ustalić, jakiego efektu oczekujesz. W Brow Barach poza barwieniem, woskowaniem, nadaniem kształtu, przycinamy brwi małymi nożyczkami. Przycięcie włosków to element stylizacji, który często zaskakuje, a warto spróbować – brwi będą lepiej się układać. Sprawdź sama, jak pełen zabieg poprawia linię brwi i ułatwia makijaż.” Browbary Benefit znajdują się w perfumeriach Sephora w największych miastach w Polsce. 

Szybkie podkreślenie brwi 
 

Benefit Cosmetics, Gimme Brow+, 125 zł, Sephora, fot. materiały prasowe / fot. materiały prasowe

Jeżeli uważasz, że do makijażu posiadasz dwie lewe ręce i poświęcasz na niego mniej niż 5 minut, cały czas możesz się cieszyć pięknymi brwiami. Produktem dla ciebie są tusze do brwi. Aplikujesz je jak maskary do rzęs: od nasady aż po same końce, zaczesując włoski do góry. Małe, precyzyjne szczoteczki dokładnie aplikują formułę na każdym, nawet tym najkrótszym i najjaśniejszym włosku, o którego istnieniu nie miałaś pojęcia. Są świetną alternatywą dla henny, za ich pomocą możesz przyciemnić lub rozjaśnić swoje brwi. Wiele z nich zawiera mikrowłókna, które pozostają na włoskach i dodają brwiom objętości. Wady? Nie wypełnią dużych ubytków, najlepiej sprawdzają się na pełnych brwiach. Ze względu na efekt dodania objętości, warto je również spróbować na brwiach rzadkich: jeżeli przyciśniesz szczoteczkę mocniej, delikatnie zabarwisz również skórę.

Czytaj też: Rosyjskie kosmetyki >>

Układanie brwi


Jeżeli z każdym podmuchem wiatru twoje brwi plączą się i kręcą pierwszy krok to stylizacja brwi poprzez ich podcięcie. Doświadczony stylista brwi zaczesze je w każdym kierunku, aby zobaczyć, w która stronę naturalnie się układają, następnie podetnie niesforne końcówki za pomocą małych nożyczek. Lepiej nie robić tego w domu, bo łatwo o uzyskanie nierównej linii. Brwi tego typu najczęściej są naturalnie gęste i pełne, nie potrzebują mocnego wypełnienia. Jeżeli widzisz prześwity, wypełnij je za pomocą kredki lub cienia. Aby ujarzmić brwi użyj bezbarwnego żelu utrwalającego: działa na brwi jak lakier na włosy. 

Instagramowe brwi

Anastasia Beverlly Hills, Dip Brow Pomade, dostępna wkrótce na Sephora.pl, fot. materiały prasowe / fot. materiały prasowe

Najmodniejsze brwi ostatnich miesięcy to brwi prosto z Instagramu: z wyraźnie zaznaczoną dolną i górną linią, jaśniejszym początkiem i ciemniejszą końcówką. Ten look najłatwiej uzyskać za pomocą pomady. Najczęstszy błąd popełniany przez amatorów to aplikacja zbyt dużej ilości mocno napigmentowanego produktu. Aby uniknąć efektu topornych klocków osadzonych nad oczami zacznij malować brwi od końcówki. Nie dokładaj pomady na pędzel, cieniuj minimalną ilość produkt w kierunku nosa. Jeżeli efekt jest za mocny, wyczesz brwi za pomocą spiralki nim pomada zastygnie. Aby początki nie były kwadratowe, rozetrzyj je resztką podkładu, który został na pędzlu lub beauty blenderze. Jeżeli linia brwi nie jest idealnie prosta możesz ją wyczyścić za pomocą małego pędzelka i kryjącego korektora. 

Jak wypełnić rzadkie brwi

Jeżeli brwi są niepełne, można je odbudować za pomocą odżywek. Sprawdzą się zarówno te przeznaczone do brwi, jak i do rzęs. Najważniejsza jest regularność: dla najlepszych efektów produkt aplikuj rano i wieczorem. Jeżeli nie chcesz wydać fortuny możesz spróbować olejku rycynowego: to sprawdzone remedium naszych babć na piękne brwi i rzęsy.
Brwi możesz natychmiastowo wypełnić za pomocą henny. Na skórze utrzymuje się przez parę dni, na włoskach około trzy tygodnie. Henny nie należy się obawiać: nie wszystkie są bardzo ciemne. Nowoczesna stylistka brwi zapyta o preferencje i wymiesza kilka kolorów, aby uzyskać idealną barwę włosków. Henna w żelu daje bardziej naturalny efekt niż ta w proszku, nie barwi tak mocno skóry. Henna, która pozostaje na skórze ułatwia malowanie brwi. Jest szablonem, po którym kredka lub pędzel same suną. 

Makijaż permanentny brwi 

Brwi namiętnie regulowane czasami nie chcą odrastać. Tak jak włosy na głowie przerzedzają się pod wpływem stresu i problemów hormonalnych. Jeżeli nie chcesz ich codziennie malować, makijaż permanentny to ostateczne rozwiązanie. Nowoczesne metody takie jak mikroblading wyglądają naturalnie, ale należy pamiętać ze wymagają poprawek. Pigmenty lubią wypłukiwać się na czerwono lub niebiesko, nigdy nie wiadomo jak skóra je przyjmie. Pamiętaj, że to stała ingerencja w wygląd, a usuwanie nieodpowiednio wykonanego makijażu permanentnego jest kosztowne i bolesne.