Instagram zaostrza ograniczenia. Jaką aktualizację wprowadzi platforma?

Instagram właśnie ogłosił nowe zasady, które pomogą chronić młodsze pokolenie przed niebezpiecznym, a często też niechcianym zachowaniem dorosłych. Platforma w nowej aktualizacji postawi m.in. na ograniczanie rozmów między nastolatkami i dorosłymi, którzy wzajemnie się nie obserwują, zamierza zachęcić młode osoby do zachowania ostrożności podczas rozmów, nawet w przypadku dorosłych, z którymi już są połączeni oraz zachęcać do ustawiania prywatnych kont (jeśli tego chcą).

Instagram i kontrowersyjna aktualizacja. Co czeka nastolatków?

Jeśli osoba dorosła spróbuje nawiązać kontakt z niepełnoletnim użytkownikiem Instagrama, którego nie ma wśród obserwujących, otrzyma ona powiadomienie z informacją, że wysłanie wiadomości jest niemożliwe. Sam pomysł wydaje się nieco kontrowersyjny... ale czy aktualizacja spełni swoją funkcję i zapewni młodym bezpieczeństwo w sieci?

„Aby chronić nastolatków przed niepożądanym kontaktem ze strony dorosłych, wprowadzamy nową funkcję, która uniemożliwi dorosłym wysyłanie wiadomości do osób poniżej 18 roku życia, które ich nie obserwują. Na przykład, gdy dorosły spróbuje wysłać wiadomość do nastolatka, który go nie obserwuje, otrzyma powiadomienie, że nie ma możliwości wysłania mu wiadomości na odległość ”- ujawnił Instagram.
 


„Ta funkcja opiera się na naszej pracy polegającej na przewidywaniu wieku ludzi przy użyciu technologii oraz wieku, który ludzie podają nam, rejestrując się. Przechodząc na kompleksowe szyfrowanie, inwestujemy w funkcje chroniące prywatność i zapewniające bezpieczeństwo młodym osobom bez dostępu do treści wiadomości czatu". - dodają.

„Jeśli osoba dorosła wysyła dużą liczbę zaproszeń lub wiadomości do osób poniżej 18 roku życia, użyjemy wspomnianego narzędzia, aby powiadomić odbiorców w ich czatach i dać im możliwość zakończenia rozmowy lub zablokowania osoby dorosłej. (...) „Utrudnimy dorosłym, którzy wykazywali potencjalnie podejrzane zachowania, interakcję z nastolatkami”, nie pokazując ich nastolatkom w sekcji „sugerowane obserwowanie”. - podsumowuje platforma.

Instagram z nowymi ograniczeniami. Kiedy zostanie wprowadzona aktualizacja?

Platforma zapowiedziała, że aktualizacja będzie dostępna w niektórych krajach jeszcze w tym miesiącu. Instagram ma nadzieję, że już wkrótce będzie dostępna wszędzie.