Przyzwyczailiśmy się, że najwięksi gracze na rynku co chwilę testują coś nowego. Netflix, a także Facebook i Instagram cały czas pracują nad kolejnymi zmianami, które w założeniu mają poprawić jakość oraz zadowolić użytkowników. Czasem jest wręcz odwrotnie. Czy tym razem będzie podobnie? Podobno Instagram zamierza usunąć licznik polubień!

Instagram zamierza ukryć licznik polubień! Trwają właśnie pierwsze testy >>

Instagram ukryje licznik polubień? Są już pierwsze przecieki. Czy czeka nas rewolucja?

Jak to możliwe? Przecież dla niektórych świat się kręci wokół "lajków" i serduszek pod zdjęciem. Pierwsze przecieki podają, że chodzi o ukrycie słynnego licznika. To spora zmiana, zwłaszcza dla osób, które zarabiają na publikowaniu zdjęć czy filmików na instagramie. To przecież ze względu na podniesienie wyników (czyli polubień) powstały farmy nieistniejących obserwatorów, boty, czy mechanizmy sprawdzające, czy dane konto kupuje sobie dodatkowe zasięgi. 

Jane Manchun Wong, autorka tego doniesienia, zamieściła na swoim Twitterze screeny tego, jak miałby wyglądać instagram bez licznika polubień. Co ciekawe, autorzy posta będą mogli sprawdzić, kto zostawił serduszko, ale inni nie zobaczą, jak bardzo popularne było dane zdjęcie. "Chcemy, aby Twoi obserwatorzy skupili się na tym, co udostępniasz, a nie na liczbie polubień Twoich postów" - dopisała Wong w swoim tweecie.

Czy ta zmiana wpłynie na wszystkich użytkowników, czy tylko na influencerów?