Jeść czy nie jeść pączka w "Tłusty Czwartek" przypadający 16 lutego? Według przesądu odmówienie sobie słodyczy w ten dzień przynosi pecha. Dlatego niektórzy idą na rekord, zajadając pączki i chruściki. Tego dnia słodka rozpusta jest legalna. Warto poświęcić dla niej dietę oraz godziny spędzone na treningach? Tak, jeśli później oddamy się czynnościom, które pomogą nam spalić kalorie z pączka.

W tym celu powstał "Kalkulator Pączkowy" stworzony przez firmę Omni Calculator. Dzięki niemu dowiemy się, ile energii spalamy podczas różnych aktywności fizycznych.

Wystarczy wybrać rodzaj zjedzonego ciastka (faworki, pączek z serem lub nadzieniem i lukrem) oraz podać swoją wagę. Na tej podstawie kalkulator obliczy, ile czasu poświęcimy na spalenie. Pośród czynności, jakie proponuje, jest: jogging, zmywanie naczyń, crossfit, seks, medytacja, spanie czy nawet oglądanie seriali

Klasyczny pączek z nadzieniem i lukrem ma ok. 400 kcal. Żeby go spalić, potrzebujemy ok. 5 godzin spędzonych z Netflixem lub niecałych 2 godzin na Crossficie. To również godzina spędzona w łóżku z partnerem czy 8 godzin snu. Aby to obliczyć, Omni Calculator wykorzystuje tzw. równoważnik metaboliczny. Za jego sprawą odpowiada na dietetyczne pytania, które zadręczają nas w Tłusty Czwartek. 

Tym razem będziemy mieć wszystko pod kontrolą. Zachęcamy, by zjeść pączka ze smakiem i po prostu oddać się ulubionym aktywnościom!

Pączkowanie