Wycieczka do IKEI zazwyczaj kończy się przy kasach z hot-dogami. Tania kanapka z parówką, ogórkami i prażoną cebulką to dla niektórych tradycja po zakupach. Niestety, jej smak znają tylko mięsożercy. Do tej pory w szwedzkiej sieciówce nie było wege alternatywy. Na szczęście niedługo to się zmieni!

Sklep IKEA w Malmö już testuje hot doga z parówką z roślinnych składników. 

IKEA Food chce zainspirować ludzi do zdrowszego, bardziej ekologicznego stylu życia. Dlatego zachęca do bezmięsnych dań i stara się, by były równie smaczne, co "klasyki". Szwedzka marka poszerza ofertę kulinarną, a znajdujące się w niej jedzenie przygotowuje z produktów przyjaznych dla planety. Teraz skupia się na roślinnych surowcach, które można maksymalnie wykorzystać w kuchni. 

 "Nowa wersja popularnego hot-doga będzie idealną przekąską dla klientów Bistro IKEA, którzy szukają bardziej zrównoważonej opcji roślinnej w przystępnej cenie."- mówi Michael La Cour, dyrektor zarządzający IKEA Food Services AB.

Wegetariańska wersja popularnego hot-doga jest nadal testowana oraz udoskonalana. Wszystko po to, by znaleźć jak najlepsze proporcje i kombinacje wege składników. Od przyszłego tygodnia nowa wersja kanapki będzie dostępna w IKEA  Bistro w Malmö w Szwecji. Mamy nadzieję, że jeszcze w tym roku będziemy mogły skosztować ją w Polsce!