Czy Jennifer Lawrence zagra w nowym filmie z serii "Igrzyska śmierci"? Firma produkcyjna Lionsgate właśnie oświadczyła, że powstanie kolejna produkcja oparta na premierowej powieści Suzanne Collins pod tytułem "The Ballad of Songbirds and Snake". Wiadomo również, że za reżyserię będzie odpowiedzialny Francis Lawrence, autor poprzednich części. A co z obsadą? I o czym będą nowe "Igrzyska śmierci"?

"Igrzyska śmierci": będzie nowy film! Czy zagra w nim Jennifer Lawrence?

"The Ballad of Songbirds and Snake" trafi do amerykańskich księgarni już dziś. Polskie Wydawnictwo Media Rodzina już podało, że przygotowuje tłumaczenie książki Collins, które będzie dostępne w sprzedaży w połowie czerwca. Nowa powieść z cyklu "Igrzyska śmierci" będzie prequelem. Przedstawi losy Panem na 64 lata przed wydarzeniami dotyczącymi Katniss Everdeen, bohaterki walczącej na arenie Głodowych Igrzysk. Historia będzie dotyczyła Coriolanusa Snowa, przyszłego prezydenta Panem. Chłopak zostaje mentorem trybutki z 12. Dystryktu w czasie 10. Głodowych igrzysk Śmierci. Od jej wygranej będzie zależeć dalsza kariera 18-letniego Snowa.

To oznacza, że prawdopodobnie nie zobaczymy ani Jennifer Lawrence, ani Liama Hemswortha, czy Josha Hutchersona. Dotąd prezydenta Snowa grał Donald Sutherland. Producenci nie podali informacji na temat obsady.

Trylogia "Igrzyska śmierci" sprzedała się w 100 milionach kopii na całym świecie, a cztery filmy fabularne zgarnęły w sumie 3 miliardy $. Chyba nikogo nie powinno dziwić, dlaczego Hollywood już sięga po kolejne dzieło Suzanne Collins, choć czytelnicy nie mieli jeszcze szans zapoznać się z nią. Data premiery filmu nie jest jeszcze znana.