Dnia 23 maja miało miejsce najbardziej wyczekiwane wydarzenie sezonu. Najmłodsze i najciekawsze pod względem zakupowo-rozrywkowym miejsce na mapie Warszawy, powitało pierwszych gości  o godzinie 12.00. Gospodynią wydarzenia była dziennikarka i prezenterka radiowa Gabi Drzewiecka.

Podczas wielkiego otwarcia towarzyszyły jej Joanna Krupa i Joanna Horodyńska. Organizatorzy zaplanowali szereg atrakcji trwających do niedzieli. Można było się spotkać i porozmawiać o modzie z Joanną Krupą, Joanną Horodyńską i Tamarą Gonzalez Perea, znaną jako Macademian Girl. W specjalnie zaaranżowanej Strefie Inspiracji Fashion&Beauty celebrytki doradzały, ale i tworzyły własne ekotorby. Rozmowy i animacje poprowadziła dziennikarka radiowa Gabi Drzewiecka. W godzinach popołudniowych, w Hali Hutnik, Mateusz Zielonka – zwycięzca 6. edycji programu MasterChef, zaprezentował swoje umiejętności kulinarne, a na głównej scenie makijażystka gwiazd – Magda Pieczonka – pokazała najmodniejsze makijaże sezonu.

Do niedzieli poza spotkaniami ze znanymi i lubianymi, będzie można skorzystać z całej masy przeróżnych atrakcji i animacji przygotowanych przez marki obecne w Galerii Młociny. Karolina Limbach i inne stylistki udzielają porad stylizacyjnych w Strefie Inspiracji Fashion&Beauty. W tej samej strefie można skorzystać z usług wykonania darmowego makijażu by Sephora oraz darmowych fryzur, przetestować nowości kosmetyczne i posłuchać porad wykwalifikowanych ekspertek w dziedzinie makijażu. Na Dechach będzie miała miejsce pierwsza od dawna prawdziwa bielańska potańcówka.

Kochający modę i performace będą mieli okazję spotkać się ze swoimi idolami już jutro. Anna Jujka i jej grupa taneczna oraz ich goście Ida Nowakowska, Julia Kuczyńska – Maffashion, Jakob Kosel i Łukasz Urbański wezmą udział w jedynym w swoim rodzaju ambiencie modowym, o którym później porozmawia z nimi Gabi Drzewiecka. Maffashion i Jakob Kosel spotkają się także z fanami w Strefie Inspiracji Fashion&Beauty. Wisienką na torcie będzie pokaz najmodniejszych fryzur przygotowany przez mistrza grzebienia – Łukasza Urbańskiego. W sobotni wieczór swoją inaugurację będzie miała również Bielańska Strefa Komediowa z wyjątkowymi spektaklami improwizowanymi w wykonaniu Resortu Komedii.

W niedzielę organizatorzy zaplanowali atrakcje idealne na ten dzień tygodnia. Damian Kordas – zwycięzca 4. edycji programu MasterChef przygotuje propozycje deserów na Dzień Matki. Po południu na Dechach odbędzie się Dziecięcy Teatr Improwizacji. Atrakcje dla dzieci zaplanowano przez całe 4 dni od otwarcia. Będą się one odbywały w dedykowanej Strefie dla najmłodszych.  
Na wszystkich gości galerii czeka też loteria z ponad 7500 nagród o łącznej wartości powyżej 700 tys. złotych. Nagrodą główną jest premierowy mercedes B180.  

Do Młocin będzie dowoził specjalny eventowy „Tramwaj do Młocin”, który swoją przestrzenią zaskoczy wzbudza zachwyt warszawiaków. Nic dodać, nic ująć tylko wpadać na Młociny!

Cały program dostępny jest na stronie www.galeriamlociny.pl