Podczas wyjątkowej premiery, która odbyła się w paryskim Grand Palais, Huawei zaprezentował najbardziej wyczekiwane smartfony tego roku: P20 i P20 Pro. W obu urządzeniach zastosowano niespotykane dotąd rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji oraz obiektywy stworzone we współpracy z legendarną marką Leica. Dzięki temu nowe smartfony oferują zapierające dech w piersiach możliwości fotograficzne. Niezależne rankingi już to potwierdziły - P20 Pro został uznany przez niezależny ranking DxOMark za najlepsze narzędzie do fotografii mobilnej na świecie – i przez ostatnie dwa miesiące nie oddał pałeczki lidera w tym zestawieniu. Z kolei P20 zajmuje w rankingu prestiżowe trzecie miejsce.

Mistrzowska fotografia wspomagana sztuczną inteligencją
Huawei P20 i P20 Pro wprowadzają nowy, zaawansowany system aparatów. Zapewnia on wyjątkowe wrażenia podczas fotografowania oraz doskonałą jakość zdjęć. Huawei P20 Pro wyposażono w potrójny aparat, stworzony we współpracy z Leica. Zastosowana liczba pikseli jest jedną z najwyższych wśród nowoczesnych smartfonów. Aparat składa się z obiektywu RGB 40 Mpx, obiektywu monochromatycznego 20 Mpx oraz obiektywu 8 Mpx z teleobiektywem. Aparat wyposażony jest również w dedykowany procesor przetwarzania obrazu (ISP) i czujnik temperatury barwowej, poprawiający odwzorowanie kolorów.

P20 wyposażony został w całkowicie nowy, podwójny aparat fotograficzny Leica z matrycą RGB 12Mpx o rozmiarze pikseli do 1,55 μm oraz z matrycą monochromatyczną 20Mpx. Dzięki takiemu połączeniu możliwe jest wykonywanie zdjęć znakomitej jakości nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Ponadto, P20 i P20 Pro wyposażone zostały w 24 Mpx aparat przedni z funkcją oświetlenia portretowego 3D i upiększania twarzy, wspomaganego przez sztuczną inteligencję. W rezultacie uzyskujemy piękne selfie z idealną korektą odcieni skóry i delikatnie zarysowanymi szczegółami twarzy.

Sztuczna inteligencja wspomaga użytkownika - każdy posiadacz P20 Pro i P20, również ten bez większej wiedzy na temat fotografii, może wykonać zdjęcia na najwyższym, wręcz artystycznym poziomie. Specjalne algorytmy rozpoznają w czasie rzeczywistym różne obiekty i sceny, także tło, dzięki czemu automatycznie wybierane są najlepsze z możliwych parametrów: oświetlenie, cieniowanie oraz prawidłowe wypoziomowanie fotografowanej sceny. Olbrzymią zaletą jest również szybkość wykonania zdjęcia. Chwile, w których uruchomienie aparatu trwało zbyt długo, a przez to nie można było uchwycić pożądanego kadru, wraz z pojawieniem się P20 Pro mogą odejść w zapomnienie. Nowy smartfon Huawei został zaprojektowany tak, aby wykonać zdjęcia w zaledwie 0.3 sekundy, bez potrzeby odblokowania urządzenia.

4D Predictive Focus
Nowością w zaawansowanym systemie aparatów Huawei jest 4D Predictive Focus. W tym trybie aparat przewiduje kolejne ruchy poruszającego się obiektu i błyskawicznie dostosowuje punkt ostrości. Dzięki temu możliwe jest uchwycenie na zdjęciu nawet najdrobniejszych szczegółów. Nowością w P20 i P20 Pro jest również opcja kompozycji wspomagana przez AI. Na podstawie rozpoznanych scenariuszy i obiektów smartfon będzie sugerował, w jaki sposób najlepiej kadrować w danej sytuacji.

Niepowtarzalny design
Już tradycyjnie w urządzeniach z serii P ogromne znaczenie ma jakość wykonania i design. Huawei P20 Pro dostępny jest w nowym, efektownym kolorze – Twilight, uzyskanym dzięki nałożeniu na siebie kilku warstw tworzywa NVMC. Dzięki temu światło padające na obudowę smartfona za każdym razem odbija się pod innym kątem, powodując przejścia tonalne od niebieskiego do purpurowego. Urządzenia wyposażone są w wyświetlacze Huawei FullView. W P20 zastosowano ekran o rozdzielczości 5,8 cala, a w P20 Pro 6,1 cala. Ramki okalające wyświetlacz zostały maksymalnie zminimalizowane, a rogi elegancko zaokrąglone, aby smartfon pewnie leżał w dłoni. Oba urządzenia dostępne będą w kolorach Black i Midnight Blue. P20 dostępny jest również w kolorze Pink Gold, natomiast Twilight zarezerwowany został dla P20 Pro.

Więcej informacji o serii Huawei P20 na stronie: https://consumer.huawei.com/

 

Materiał promocyjny