Horoskop na nów Księżyca i zaćmienie Słońca 2021 

Znajdujemy się w środku sezonu zaćmień, którego pierwszym ważnym wydarzeniem było zaćmienie Księżyca w Strzelcu. Od tego momentu wokół nas może dochodzić do wielu zmian, a zaćmienie Słońca 10 czerwca będzie momentem kulminacyjnym. Wydarzy się na równi z nowiem Księżyca w Bliźniętach, który uwrażliwi nasze wnętrza. Sezon zaćmień przynosi nagłe zwroty akcji, które są częścią naszego przeznaczenia. 

Zaćmienie w nowiu to wydarzenie astrologiczne znane z tego, że przynosi nagłe, nowe początki i nieoczekiwane wiadomości. Obrączkowe zaćmienie Słońca tworzy również spektakularne widowisko na niebie, przypominające świecący „pierścień ognia” (tak, wymagane są specjalne okulary, dzięki którym możemy je zobaczyć). Ten potężny księżycowy reset zapowiada kilka poważnych zmian w naszym życiu. Sposób, w jaki wpłynie na każdą jednostkę, zależy oczywiście od znaku zodiaku. 

W Polsce wydarzy się częściowe zaćmienie Słońca, które będzie można zaobserwować 10 czerwca od godziny 11:45 do 14. 

Czerwcowe zaćmienie Słońca jest pierwszym takim zjawiskiem w roku 2021. Słońce i księżyc wyrównają się w szybko myślącym znaku Bliźniąt, kładąc nacisk na sposób, w jaki myślimy, rozmawiamy i wchodzimy w interakcje z otaczającym nas światem. Jednak panująca  retrogradacja Merkurego w Bliźniętach również dopasowuje się do punktu zaćmienia, rzucając swój mrok na naszą zdolność rozumienia pojawiających się uczuć i zmian.

Nów i zaćmienie to czas silnej energii kosmicznej, w którym szczególnie trzeba o siebie zadbać.