Horoskop tygodniowy na kwiecień 2021

Ziemia odżywa i wypuszcza pierwsze kwiaty. Wiosna oficjalnie się rozpoczęła. Marzec był przełomowym czasem astrologicznego przejścia z Ryb do Barana. To starcie wody z żywiołem ognia mogło sprawić, że nasze fantazje zderzyły się ze światem realnym. Energiczny Baran nadal nami rządzi, a w tym tygodniu sprowokuje nowe, ekscytujące początki. Korzystajmy z jego wielkiego entuzjazmu, żeby posuwać się naprzód w swoich planach. 

Wymiana energii z Ryb do Barana to koniec starego rozdziału i początek nowej, ekscytującej przygody.

Merkury wkroczył do zorientowanego na akcję Barana w sobotę 3 kwietnia. Tym samym poprawił nasz styl komunikacji, ułatwiając bezpośrednie mówienie o emocjach. Najbliższe dni sprzyjają rozmowom, które niosły ze sobą jakieś ryzyko. Teraz możemy się uzewnętrzniać bez obaw przed krytyką naszego słuchacza. W poniedziałek 9 kwietnia Mars, czerwona planeta wojny, utworzy trudny kwadrat z Bliźniętami oraz mglistym, chaotycznym Neptunem. Nasze ambicje mogą się wydawać nieco rozproszone w tym czasie, więc lepiej oddać się sprawom domowym i na spokojnie przyjąć to, co nadchodzi. Pozwólmy, żeby niepewna energia zjawiska przeszła nad nami łagodnie. Niech reszta tygodnia będzie dla nas czasem spokojnego planowania. 

Nów w Baranie to motywujące zjawisko, które ładuje energią na kolejne miesiące.

Na sam koniec, w niedzielę 11 kwietnia, wydarzy się pierwszy wiosenny nów w Baranie. Jego orzeźwiająca energia zabierze nas w nową, ekscytującą podróż. Tego samego dnia Wenus w Baranie zmierzy się z Plutonem w Koziorożcu, prosząc nas o skupienie się na tym, czym są dla nas jedność i wspólnota. Nowe początki zwykle oznaczają okres porzucania przestarzałych metod. W kwietniu czekają nas doświadczenia lepsze od tych związanych z przeszłością.