Horoskop tygodniowy na maj 2021

Maj rozpoczął się od dni wolnych w wibracji uziemionego Byka, który zachęca do wypoczynku. Czas zakorzenić się w chwili obecnej i docenić piękno wzrastające wokół nas. Byk chce, abyśmy swoimi zmysłami rozsmakowali się w uciechach życia. Teraz wszystko dzieje się w zwolnionym tempie, jednak sprawy przyspieszą już 8 maja, w momencie gdy Wenus wzejdzie do znaku Bliźniąt. Tego dnia poczujemy się bardziej towarzysko, a nasz umysł otworzy się na nowe doświadczenia.

Pora zacząć sadzić nasiona nowości. Sprzyja temu nów Księżyca w Byku we wtorek 11 maja, do którego warto przygotować się już w najbliższy weekend. Zjawisko posłuży wyznaczeniu praktycznych celów na przyszłość oraz przemyśleniu spraw finansowych i skupieniu się na wszystkim, co bardziej stabilne. Zachęci nas do wyruszenia w nową podróż, zgodnie z pragnieniami duszy.

Energia Bliźniąt i nadchodzący nów posłużą sianiu nowych nasion - intencji. 

Sezon Bliźniąt oficjalnie rozpoczyna się 20 maja. Do tego momentu będziemy niczym gąsienica transformująca w kokonie. Pod koniec miesiąca staniemy się motylem gotowym, by wyfrunąć w świat. Kolejne tygodnie służą pracy nad sobą oraz przyswajaniu nowych informacji. Po drodze warto się upewnić, że dokańczamy każdy rozpoczęty projekt. Bliźniaki mają tendencję do chwytania się wielu rzeczy na raz, a następnie porzucania swoich pomysłów.

Retrogradacja Merkurego w Bliźniętach z hukiem zakończy spokojny maj.

Na sam koniec maj szykuje nam astro bombę. Będzie nią druga retrogradacja Merkurego 2021. Planetarny władca Bliźniąt znajdzie się na wstecznym już 29 maja. Co ciekawe, w Bliźniętach (którymi rządzi), co przysporzy jeszcze więcej komplikacji niż zazwyczaj. 

Retrogradacja Plutona w Koziorożcu 2021 >>