Horoskop tygodniowy na maj - nów w Byku 2021

Nów to czas odpuszczenia i nowych początków. Astrologia traktuje tę fazę jako „duchowy reset” cyklu księżycowego, zachęcający do uwolnienia się z uścisku przeszłości oraz manifestowania jutra. Gdy Luna chowa się za kotarą ciemnej nocy, zasiewamy nasiona naszych intencji. Już podczas kolejnej pełni księżyca będziemy podziwiać ich wzrost. Czego dotyczy nadchodzący nów w Byku 2021?

Księżyc w nowiu w Byku kojarzy się z uziemieniem, ale w tym roku może dotyczyć zmian. 

Księżyc w nowiu w Byku wydarzy się we wtorek o godzinie 21:01 i będzie odczuwalny przez kilka kolejnych dni. Sprzyja poczynaniu pierwszych kroków w kierunku czegoś zupełnie nowego. Stwarza urodzajną okazję do wzrostu, ponieważ Byk to ogrodnik zodiaku. Energia otaczająca ten nów jest stabilna, mocna i zachęcająca do pracy, która wymaga dyscypliny oraz pełnego zaangażowania. Byk czerpie swoją moc z uziemienia. Głęboko zakorzenił się w swojej rutynie. Chociaż robi wszystko w powolnym tempie, nigdy nie poddaje się w drodze do celu. Kiedy składa obietnicę, zawsze jej dotrzymuje. Jego energia wspiera dokańczanie porzuconych projektów lub realizację nowych, ambitnych celów.

Nów w Byku 2021 - wpływ na emocje, duchowość >>

Niestety, nów w Byku utworzy trygon z transformującym Plutonem. Będzie emanować jego energią, która skupia się na dokonywaniu zmian. Pluton jest planetą stworzenia i zniszczenia. Zagłębia się w odmętach podświadomości, wydobywając z niej nasz mroczny cień. Wie, że duchowy wzrost dokonuje się tylko poprzez dramatyczny przełom. Przywołuje szokujące sytuacje mogące wywołać ból. Co nas nie zabije, uczyni nas mocnymi. 

Pozytywny aspekt? Byk to podopieczny czułej planety Wenus. Nów w tym znaku podaruje nam wiele okazji do czerpania zmysłowych przyjemności. W jego trakcie Wenus stworzy kwadrat z Jowiszem, zachęcając nas do spełniania zachcianek i dbania o swoje wewnętrzne piękno. Pozwólmy tej wibracji dotrzeć do naszych serc. 

Retrogradacje planet w maju 2021 >>