Horoskop tygodniowy na czas retrogradacji we wrześniu 2020

Najważniejszym aspektem na tydzień 7-13 września są zachodzące w nim retrogradacje. To, co teraz dzieje się w kosmosie, ma jawny wpływ na nasze samopoczucie. Chociaż słowo "retrogradacja", oznaczające cofanie się wstecz, najbardziej kojarzy nam się z Merkurym, w rzeczywistości każda planeta prędzej czy później przechodzi przez ten cykl. Tak się składa, że w tym miesiącu dochodzi do trzech retrogradacji. Aktualna prognoza brzmi apokaliptycznie, lecz w rzeczywistości nie musimy się obawiać. Owszem, czekają nas trudne momenty, ale są one niczym etapy niezbędne na drodze wewnętrznego rozwoju. Astrologia wyjaśnia, czego można się spodziewać i nad jaką sferą życia warto popracować.

W bieżącym tygodniu odczujemy wpływ retrogradacji trzech planet, jednak to agresywny Mars najbardziej wstrząśnie naszą codziennością. "Bóg wojny" rozpocznie swoją podróż wstecz już w środę 9 września, wchodząc w znak impulsywnego Barana. Tym samym spróbuje wywołać konflikty w niemal każdej dziedzinie naszego życia.

Retrogradacja Marsa

Czas trwania: 09.09-29.09

Czerwona planeta Mars pobudza do działania, zmusza do przejęcia inicjatywy oraz zagrzewa jednostkę do walki. Jej wibracja jest dynamiczna, zdecydowana i dominująca. Jednak ta wojownicza natura sprawia, że potrafi być wroga wobec innych. Kiedy Mars wchodzi w retrogradację, zaczyna emanować swoim negatywem. Nagle stawia przed nami przeszkody tam, gdzie najmniej się ich spodziewaliśmy. Stopuje rozwój, podsyca gniew. Możemy oczekiwać nieporozumień i nagłych konfliktów z osobami, z którymi do tej pory żyliśmy w harmonii. Retrogradacja Marsa zachodzi raz na 22 miesiące, a następnie trwa przez 11 tygodni. W tym czasie, wbrew odczuwanym pokusom, lepiej nie wyruszać na symboliczny front. Toczenie wojen podczas tego zjawiska będzie mieć bardzo niekorzystne skutki. 

Kolejnymi planetami w retrogradacji są Saturn i Jowisz. Tych ciał niebieskich nie trzeba się obawiać. W astrologii planety położone "za Marsem" miesiącami pozostają w retrogradacji, przez co to zjawisko jest ledwie odczuwalne, a wszystkie ważne zmiany zachodzą w żółwim tempie. 

Retrogradacja Jowisza

Czas trwania: 14.05-12.09

Jowisz to planeta "zewnętrzna", podobnie jak Pluton i Saturn. Jego ruch wsteczny nie jest mocno odczuwalny. Ma lekki przebieg trwający od 14 maja do 12 września. Retrogradacja Jowisza stopniowo kształtuje nasze życie poprzez filozofię oraz przygody, które znacznie poszerzają horyzonty. Wibracja zjawiska prosi nas o to, abyśmy powstrzymali się od sytuacji podnoszących adrenalinę. Kieruje uwagę na sprawy zewnętrzne. Skłania do tego, by powrócić do studiów lub pasji porzuconych w przeszłości. Zmienia teraźniejsze przekonania i zachęca do pogłębienia duchowości. To aspekt, który wprowadza nasze "ja" na właściwą ścieżkę rozwoju. 

Retrogradacja Saturna

Czas trwania: 11.05-29.10

Saturn to planeta ograniczeń, nazywana również "władcą karmy". Jej retrogradacja trwa prawie pięć miesięcy. To zjawisko pokazuje w jakim miejscu zatrzymaliśmy się w rozwoju osobistym oraz na czym powinniśmy skoncentrować swoje siły, żeby powrócić na właściwy tor. Lenistwo, unikanie odpowiedzialności czy odwlekanie swoich obowiązków będzie ukarane w trakcie tego tranzytu. Zbuntowane dusze otrzymają wyzwania, w które muszą włożyć dwukrotny wysiłek, aby odpracować swoją złą karmę. Saturn w ruchu wstecznym nie pozwala na zmiany, dopóki misja nie zostanie wykonana.