Horoskop tygodniowy na początek października 2020 - co nas czeka?

W tym tygodniu możesz odnieść wrażenie, że twoje życie zwolniło tempo. To zasługa Marsa, planety ambicji, pasji i popędu, która znajduje się w retrogradacji. Chwilowo jego siła działa na opak, opóźniając wszystkie bieżące sprawy. Monotonia lub przeszkody na drodze do celu z pewnością będą powodem do frustracji. Już 9 października gniewny Mars zbliży się do planety transformacji - Plutona. Uważaj na tendencje do samokrytyki i porównywanie się z ludźmi wokół. Nie pozwól, by to chciwość zaczęła rządzić twoim pragnieniem osiągnięcia sukcesu. Pamiętaj, że teraz jesteś dokładnie tam, gdzie powinnaś być, zgodnie z przeznaczeniem. Podróż każdej ludzkiej duszy wygląda inaczej. Poświęć więcej czasu na pracę i pasję, zamiast oczekiwać ulepszeń z dnia na dzień.

Kiedy Mars wchodzi w retrogradację, zaczyna emanować swoim negatywem. Nagle stawia przed nami przeszkody tam, gdzie najmniej się ich spodziewaliśmy.

Głowa do góry. Na szczęście reszta gwiezdnych aspektów zapowiada dla nas całkiem przyjemny czas. W środę 7 października posłaniec Merkury stworzy opozycję z kreatywnym Uranem. Ten tranzyt da nam poczucie, że wszystko może ulec zmianie w jednej sekundzie. Nastaw się na przyjemne niespodzianki, naukę nowych rzeczy oraz prowadzenie inspirujących rozmów. Poszukaj nowych sposobów na relaks i oswojenie się z obecną chwilą. Twój umysł zacznie działać na zwiększonych obrotach, a więc będziesz potrzebować częstszego wypoczynku. Dodatkowo Wenus, planeta miłości, stworzy trygon z Uranem 10 października. W twoim życiu mogą pojawić się nowe znajomości lub inspirujące wątki. Poczujesz chęć bycia najprawdziwszą sobą i robienia tego, na co masz ochotę, bez strachu przed oceną swojego środowiska. Daj się ponieść przeczuciom płynącym z wewnątrz, ufając, że są one pragnieniami twojej duszy. 

Zwieńczeniem tygodnia będzie Słońce w Wadze, które zrówna się z żądnym przygód Jowiszem w niedzielę 11 października. Obudzisz w sobie chęć nowych doświadczeń. Nareszcie zrozumiesz, jak to jest żyć chwilą, bez blokad z przeszłości i lęku o jutro. Ten czas sprzyja romansom oraz sprawom finansowym. Wykorzystaj go jak najlepiej potrafisz.