Horoskop tygodniowy na maj 2020. Co może się wydarzyć?

Baran

Uważaj, bo kiedy w środę Merkury znajdzie się w opozycji do Księżyca, możesz wywołać niepotrzebny dramat. Wenus w retrogradacji nadal wpływa na twoje rozważania na temat miłości. To dobry czas na odpuszczenie relacji, która nie ma szans przetrwać w przyszłości. Jeśli poczujesz się przeładowana tym, co dzieje się w twoim życiu, porozmawiaj z zaufaną osobą. Komunikacyjny Merkury w Raku ułatwi ci wyjaśnienie emocji, jakie dusisz w środku. Dzięki temu poczujesz ogromną ulgę. 

Byk

Ponieważ Merkury teraz wędruje przez twoją strefę przychodów, w tym tygodniu finanse będą priorytetem. Możesz czuć niespełnienie związane z brakiem dóbr materialnych, na które nie masz środków. Byki często wpadają w dołek, kiedy ich dochody nie są wystarczające. Nie użalaj się nad sobą. Porozmawiaj z bliskimi i rusz swoje kontakty biznesowe. Zdziwisz się, jak dobrze postrzegają cię inni. Bądź otwarta na nowe opcje zarobku mogące pojawić się na dniach. 

Bliźnięta

Gdy retrogradacja Wenus wędruje przez twój znak, możesz poczuć się bardzo zmęczona. Do tego stopnia, że proste zadania staną się zbyt trudne do wykonania. Jednak w tym tygodniu "robienie rzeczy" przyniesie ci wielką ulgę. Zajmij swój umysł czynnościami, które zaangażują  twoje dłonie. Robótki ręczne, praca w ogródku, czy nawet domowe SPA skutecznie naładują cię dobrą energią. Unikaj stresu i czerp radość z kontaktowania się z przyjaciółmi. 

Jakie są Bliźnięta? Wady i zalety >>

Rak

Twoja dusza potrzebuje wyjść na świat z małej skorupki, w której ukrywałaś się przez ostatnie tygodnie. Nawet jeśli musiałaś odwołać swoje upragnione wakacje. Znajdź przyjemność w byciu uziemioną tu, gdzie jesteś teraz. Wyjdź na spacer i napraw swój kontakt z naturą, aby uspokoić rozedrgane wnętrze. Wpuść świeże powietrze do swoich relacji. Jeśli coś czujesz, po prostu to powiedz. Merkury w twoim znaku zadziała korzystnie na twoje zdolności komunikacji. 

Retrogradacja Wenus - jak długo potrwa i co powoduje? >>

 

Lew

Pałasz wielką chęcią przebywania w towarzystwie i z łatwością nawiązujesz nowe kontakty. Uważaj jednak, na kogo przeznaczasz pokłady swojej dobrej energii. Niektóre relacje, w jakie teraz się wikłasz, mogą być bardzo powierzchowne. Zamiast poświęcać się ledwo poznanym osobom, skup się na związkach ze swoimi przyjaciółmi. Nie pozwól by ktoś, komu tak naprawdę na tobie nie zależy, wprowadził cię w dołek emocjonalny. Retrogradacja Wenus daje złudne wrażenie na temat nowo poznanych kochanków. 

Panna

Twoja lista rzeczy do zrobienia nie ma końca. Za wszelką cenę chcesz spełnić marzenia, które wymagają od groma pracy. Być może te cele to nawet za dużo dla jednej osoby. Gwiazdy podpowiadają, żeby Panny teraz poprosiły o pomoc innych. Współpraca z drugą osobą ma szansę przyspieszyć twoją drogę na szczyt. Połącz się z kimś, kto rozumie twój pomysł. Zdziwisz się, jak wiele radości i satysfakcji przyniesie ci podwojenie swoich sił.

Waga

Wagi nie mogą się doczekać, kiedy znów wyruszą w egzotyczne podróże. Niestety, te mogą się odbyć tylko za pomocą internetu. Teraz wasze życie toczy się powoli, w jednym miejscu. Zapuść korzenie i daj się uziemić. W środę opozycja Saturn-Księżyc wywoła w tobie chęć konfrontacji z tym, co naprawdę myślisz. Powiedzenie tego na głos pogłębi twoje więzi z osobami z bliskiego ci otoczenia. Komunikuj się z ludźmi o podobnych pasjach. Razem macie szansę stworzyć projekt, który przyniesie wam dochody online. 

Skorpion

Skorpiony ugrzęzły w przejściowym okresie, gdzie jedna rzecz się kończy, a druga zaczyna. Towarzyszy mu retrogradacja Wenus mająca negatywny wpływ na finanse. Poczujesz się jak zawieszona pomiędzy dwoma rozdziałami ze swojego życia. Jednym z nich są sytuacje z przeszłości, mające wpływ na teraźniejszość. Ten drugi to nowe możliwości na przyszłość, które już kiełkują, ale bardzo powoli. Mętlik w głowie uciszysz dopiero, kiedy poświęcisz się swoim pasjom. Oddaj się urządzaniu swoich wnętrz lub tworzeniu sztuki w domowym zaciszu. 

 

Strzelec

Strzelce, pod wpływem cofającej się Wenus, analizują swoje sprawy sercowe. To dobry moment, by zakończyć złą relację lub zaryzykować i wejść w nowy związek. Nie podejmuj tej decyzji pod wpływem impulsu. Zastanów się, czy czujesz się bardziej sobą, gdy jesteś w pobliżu ukochanego, czy dopiero gdy znajdujesz się z daleka od niego. Przecież nie potrafiłabyś być z kimś, kto wysysa z ciebie twoją barwną osobowość. Miłość powinna iść w parze z wolnością. 

Koziorożec

Na dniach poczujesz się przytłoczona swoją codzienną rutyną. Możesz być roztargniona i niezorganizowana, co zaważy na twojej dotychczasowej pracy. Zamiast odpuszczać, znajdź nowe rozwiązania. Twój umysł jest głodny wiedzy. Poświęć czas na naukę nowych metod wykonywania codziennych obowiązków. Znajdź radość w uziemieniu. Nie zapomnij o sporcie. Być może to właśnie zdrowy styl życia jest dobrą zmianą, której teraz potrzebujesz?

Wodnik

Wodniki na dniach mogą mieć problem z nadmiernym rozmyślaniem "co by było, gdyby". Są pasje i relacje, które w przeszłości zapalały w tobie iskrę oraz budziły przeogromną radość. Jeśli czujesz smutek, że coś utraciłaś, pomyśl o przyszłości. W niej czekają na ciebie kolejne doświadczenia, które mogą rozpalić jeszcze większy ogień. Wszystko, co dobre, kiedyś się kończy, ale życie toczy się dalej. Otwórz się na nowości i przyspiesz ten proces, zamiast cofać się myślami do tego, co było. 

Ryby

W tym tygodniu poczujesz się, jakbyś pływała po głębinach morza swoich emocji. Zanurkujesz na dno i jeszcze raz odkopiesz najbardziej drażliwe tematy. Pamiętaj, że twoja wrodzona zdolność głębokiego przeżywania nie jest słabością, tylko siłą. Nie pozwól, aby twoje otoczenie zmieniło cię w kogoś, kim nie jesteś. Podkreślaj swoją indywidualność. Retrogradacja Wenus teraz sprzyja naprawianiu rodzinnych konfliktów. Być może czas wykonać telefon i odbyć z kimś bliskim szczerą rozmowę. Będziesz zdziwiona, co przyniesie ten akt.