Astrologia na ten rok nieustannie wskazuje, że za to, co dzieje się w naszym życiu, odpowiadają trudne zjawiska kosmiczne. W tej chwili we Wszechświecie panuje chaos. Mamy do czynienia z dwoma potężnymi retrogradacjami. Jedną z nich jest cofający się Mars, reprezentujący waleczność i postęp, a drugą dobrze nam znany Merkury, odpowiadający za komunikację. Gdy te dwie planety poruszają się wstecz, ich energia działa zupełnie na opak. Sprawiają, że zwracamy się do swojego wnętrza, myślami wędrując do wydarzeń z przeszłości. Wskrzeszają dawne wątki oraz przyciągają ludzi, z którymi mamy pewne porachunki. Wszystko po to, żeby wreszcie zamknąć stary rozdział lub wyciągnąć lekcje z przebytych doświadczeń. Koniec z zamiataniem problemów pod dywan. To w nich tkwią wskazówki odnośnie do przyszłości. 

Retrogradacje czterech planet - z tym zmierzymy się w październiku >>

Co wydarzy się w tym tygodniu? W poniedziałek 19 października retrogradujący Mars zmierzy się z ekspansywnym Jowiszem. Tym samym obudzi w nas największe pasje i wywoła pragnienie zdobycia czegoś więcej. Tego samego dnia cofający się Merkury w Skorpionie utworzy opozycję z nieprzewidywalnym Uranem. Możemy spodziewać się wydarzeń lub rozmów, które na pewno nas zaszokują. Miej się na baczności w kwestii technologii. Zrób kopie zapasowe ważnych zdjęć i dokumentów. Unikaj konfliktów w wiadomościach tekstowych, bo zwykłe nieporozumienie za chwilę ewoluują w wielki dramat. Bądź cierpliwa. Nie dąż do doskonałości. Obniż swoje oczekiwania, żeby uniknąć niepotrzebnych rozczarowań. 

Miej na uwadze, że retrogradujący Merkury i Mars przyczyniają się do konfliktów w związkach. Na szczęście w tym tygodniu romantyczna Wenus stworzy pozytywny aspekt z Jowiszem, wzmacniając w nas pragnienie bliskości. Zechcemy pogłębić swoją więź z ukochanym oraz wzajemnie otoczyć się opieką i dać sobie poczucie bezpieczeństwa. To nie koniec. Najważniejsze wydarzenie astro odbędzie się 22 października. Tego dnia Słońce opuści harmonijną Wagę, by wejść w wibrację mistycznego Skorpiona. Tym samym otworzy przed nami mroczny sezon krążący wokół cech tego znaku zodiaku. Zaczniemy zagłębiać się w swoje uczucia, interesować się tym, co zakazane i powszechnie określane mianem tabu. Skorpion nakłania do urozmaicenia swojego życia seksualnego. Wprowadza nas na wyższy poziom świadomości. Pobudza wszystkie zmysły, wyostrza intuicję. Jego energia może tobą wstrząsnąć i popchnąć cię do przełomowych zmian. 

Co robić, a czego unikać w trakcie retrogradacji Merkurego? >>