Horoskop tygodniowy grudzień 2020 - prognoza ogólna

Aktualny tydzień będzie dla nas potężnym doświadczeniem podsumowującym 2020 rok. Na dniach odczujemy, że nasze przeznaczenie ściga nas z kosmiczną prędkością. W końcu znajdujemy się w sezonie zaćmień, w którym wszystko ma prawo się wydarzyć. Fala zmian poniesie nas już w poniedziałek 14 grudnia, gdy na niebie dojdzie do zaćmienia Słońca. Zjawisko to otwiera zupełnie nowy rozdział, zmuszając nas do zerwania z przeszłością. Jego siłę wzmacnia energia nowiu w Strzelcu odbywającego się w ten sam dzień. 

Nów w Strzelcu napawa optymizmem do przyszłości. Kiedy towarzyszy mu zaćmienie Słońca, niesie obietnicę przyszłych zmian.

Zaćmienie Słońca i nów Księżyca w Strzelcu - co znaczą? >>

Na szczęście, po dramatycznym zaćmieniu, środek tygodnia przebiegnie łagodnie. Od 14 grudnia Wenus, patronka miłości i luksusu, utworzy sekstyl z ekspansywnym, pobłażliwym Jowiszem, zsyłając na nas miłość oraz dobrobyt. Merkury, planeta komunikacji, utworzy za to trygon z ambitnym Marsem, naturalnie zwiększając naszą produktywność. Z kolei we wtorek 15 grudnia Wenus na dobre zagości w znaku Strzelca, sprawiając, że za moment na własne życzenie opuścimy swoją strefę komfortu. Dzikość, spontaniczność, otwartość i żądza przygód zachęcą nas do nowych doświadczeń miłosnych. Pozwól, by ten aspekt pomógł ci odkryć, czym jest dla ciebie związek dwojga ludzi.

Niestety, ostatni miesiąc w kalendarzu nie będzie łagodnym zwieńczeniem tego roku. Już 17 grudnia Saturn ponownie wkroczy do znaku Wodnika. Planeta w astrologii nazywana "władcą karmy" wskaże nam na konsekwencje naszych działań. W tym położeniu pozostanie aż do roku 2023. W międzyczasie zachęci nas do działań w grupie, aby zbudować coś zbiorowego. Oderwie nas od potrzeb własnego ego, żeby sprowokować działania dla ludzkości. Nauczy, jak odpuszczać własne ambicje i planować przyszłość, w której każdy coś zyska. W tym tygodniu otrzymamy przedsmak tego, jak będzie wyglądać nasza przyszłość.

Horoskop na ten tydzień dla wszystkich znaków zodiaku >>