Horoskop na luty 2023 - co szykuje ten miesiąc?

Horoskop na luty 2023 przewiduje, że w tym miesiącu będzie się działo. Zakończyły się wszystkie retrogradacje planet, zatem sprawy wreszcie ruszą do przodu. Do połowy kwietnia będziemy mieć do czynienia z energią wspierającą postęp. To dobra wiadomość na początek roku - nic nie stanie na przeszkodzie naszym celom. 

Brak planet w retrogradacji to znak od Wszechświata, że wkraczamy w nowy etap naszej podróży duszy, który służy rozwojowi osobistemu. 

Luty sprawi, że w szybkim czasie poczynimy duże kroki. Przygotuje nas na marzec, który zapowiada się jako najważniejszy i najbardziej decydujący miesiąc w roku 2023. Wydarzy się wtedy wiele zjawisk kosmicznych mających znaczący wpływ na nasze losy. Przyjrzyjmy się zatem temu, co czeka nas już w najbliższej przyszłości. 

Najważniejsze zjawiska astrologiczne w lutym

3 lutego: retrogradacja Ceres

Ceres jest asteroidą, a więc jej retrogradacja nie wpłynie na "silny pęd do przodu", którego doświadczymy w lutym. Energia Ceres jest związana z pielęgnowaniem ciała i zdrowia poprzez odżywianie lub lecznicze rytuały. Sprawi, że będzie nam łatwiej wprowadzić praktyki dbania o siebie do naszej codziennej rutyny. 

5 lutego: pełnia Księżyca w Lwie

Pełna księżyca w Lwie oferuje jasną i odważną energię. W tym czasie Uran stanie się aktywny, co może wywołać potrzebę zmiany lub wprowadzenia innowacji w jakiejś dziedzinie życia. Przełom będzie nieunikniony. Pozwól sobie doświadczać tej wyjątkowej energii i razem z nią poruszać się do przodu. Ta faza sprzyja puszczaniu przeszłości i tworzeniu przestrzeni na nowe rzeczy. Spodziewaj się, że otrzymasz od Wszechświata wiele inspiracji, których mogło ci brakować na początku roku.

7-8 lutego: Merkury wychodzi z cienia retrogradacji

Merkury opuści cień retrogradacji, a więc na dobre pożegnamy się z pechem, które przynosiło to zjawisko. Jeśli coś było mgliste lub niepewne w twoim życiu od końca grudnia, teraz otrzymasz jasność sytuacji. 

15 lutego: koniunkcja Wenus z Neptunem w Rybach

Ten aspekt otuli nas swoją harmonijną energią. Otwórz swoje serce na oścież i podziel się ze światem swoimi pomysłami. Jesteś na dobrej drodze, aby rozwinąć swoją kreatywność, praktyki duchowe oraz obiecującą relację, która pojawiła się w twoim życiu. 

16 lutego: koniunkcja Słońca z Saturnem w Wodniku

Przed nami ostatnie spotkanie Saturna i Słońca w Wodniku. Kolejny taki tranzyt wydarzy się dopiero za ok. 29 lat. Saturn w Wodniku obdarzył nas wieloma karmicznymi lekcjami, a teraz jego praca dobiega końca. Upewnij się, że bierzesz odpowiedzialność za życie, którego dla siebie pragniesz. 

18 lutego: początek sezonu Ryb

Słońce przejdzie ze znaku powietrza do marzycielskich Ryb. Oto znak wody, który przynosi poczucie całości i spełnienia. Ponieważ Ryby to ostatni znak zodiaku, to dobry czas, aby zastanowić się nad minionym rokiem i zrobić duchowe podsumowanie. Wkrótce, wraz z nadejściem sezonu Barana, przywitamy Nowy Rok Astrologiczny

19 lutego: nów księżyca w Rybach

Nów księżyca w Rybach emanuje energią nowych początków. Zamanifestuj i wizualizuj to, co chciałbyś przyciągnąć do swojego życia. Niech twoje marzenia staną się prawdą. Pozostań otwarta na dary Wszechświata, nawet jeśli wiążą się one z wyjściem ze strefy komfortu. 

21-24 lutego: Koniunkcja Słońca z Królewską Gwiazdą Fomalhaut

Fomalhaut to jedna z czterech Królewskich Gwiazd. Mówi się, że każda królewska gwiazda jest strażnikiem wrót naszej galaktyki. Gwiazda Fomalhaut "strzeże" południowego nieba i reprezentuje głęboką przemianę oraz fazę "śmierci" w duchowym cyklu śmierci i odrodzenia. Ów tranzyt przyniesie transformację i otworzy przed nami drzwi do nowego. Może również aktywować nasze duchowe dary. Pracuj z tą energią, pozwalając sobie na twórczą ekspresję, pogłębiając swoje praktyki duchowe i pamiętając, że każda metaforyczna śmierć przynosi odrodzenie.