Horoskop roczny 2019


Ten rok będzie bardzo dekadencki. Wiele się skończy, ale równie wiele rozpocznie. Wykorzystaj go więc na to, by podomykać sprawy i z odwagą wkroczyć w całkiem nową erę. Wszystko może się zdarzyć! Nie obędzie się bez niespodzianek i zaskoczeń. 

Układ planet w 2019 roku


Rok 2019 zapowiada się intensywnie, bo pozostaje pod silnym wpływem Saturna i Plutona, które znajdują się coraz bliżej Ziemi. Odczujemy to szczególnie, bo wędrówki tych dwóch planet są szczególne, trwają bowiem długo, zwykle około 35 lat. Obecny cykl rozpoczął się w połowie lat 80., następny zacznie się bliżej 2050 roku. 2019 rok to ostatni etap ich wspólnej drogi, dlatego poczucie końca będzie nieodłącznym elementem tych 12 miesięcy. Nie zawsze będzie łatwo, ale nie bój się. Nie oznacza to, że 2019 będzie rokiem ponurym. Będzie rokiem... dekadenckim. Im bliżej końca, tym silniej będzie na nas działał Jowisz, który oznacza optymizm i siłę. Trzykrotnie ta planeta będzie wchodziła w interakcje z Neptunem, co wpłynie na spokój i wzrost uduchowienia, będzie sprzyjać osiągnięciu równowagi, zadziała inspirująco. 


W 2020 roku bez wątpienia nadejdzie nowe. Dlatego wykorzystaj 2019 na domknięcie niepozałatwianych spraw: zawodowych i prywatnych. Masz na to 12 miesięcy. Ciesz się każdą minutą tego roku. Będzie nieprzewidywalny, ale też bardzo... niezmienny i konsekwentny w swojej nieprzewidywalności. Nawet jeśli wystąpią turbulencje – w finale bezpiecznie dotkniesz ziemi.

Horoskop 2019: Baran

Getty Images


Twój rok będzie jak film akcji. I mówimy tu o dobrym kinie, gdzie wolta goni woltę, a bohater nie ma czasu odsapnąć. Przez cały rok twój znak będzie pod wpływem Marsa. To oznacza niespożyte pokłady energii. Przetrwasz 2019 bez większych załamań, ale i bez poczucia, że nadążasz. Będziesz miała chwile zwątpienia, kiedy zapytasz samą siebie, gdzie jesteś, jaki jest twój cel i co jest ważne. Odpowiedzi na najtrudniejsze pytania przyniesie jednak dopiero 2020.
Jeśli chodzi o sprawy sercowe – twój związek dotarł do finału. Nic więcej się nie wydarzy. Albo zaakceptujesz rzeczy takimi, jakimi są, albo... będziesz musiała podjąć trudną decyzję. Musisz realnie podsumować łączącą was więź – być może to, co wypracowaliście do tej pory, jest satysfakcjonujące, tylko nie umiesz tego dostrzec? Jeśli cię nie zadowala, nie licz na więcej. Odejdź. I pozwól odejść. Kwiecień przyniesie obietnicę romansu. To będzie świeże i ekscytujące i pozwoli spojrzeć na wypaloną relację z innej perspektywy. Nie myśl jednak o tym w kategoriach związku.


Twoja kariera to pole bitwy. Wyraźne tąpnięcia nastąpią w styczniu, w połowie roku i pod koniec. Będziesz miała wrażenie, że wciąż zaczynasz od początku. To nie do końca prawda, choć jedno jest pewne: jesteś zbyt niecierpliwa, zbyt wiele wymagasz od siebie i innych. Podejmujesz pochopne decyzje. W gonitwie za sukcesem nie stracisz kontroli nad wydatkami. Spodziewaj się zastrzyku finansowego w lutym. Potem w normie, wrzesień słabszy, ale odbijesz sobie wszystko w listopadzie. 
 

Horoskop 2019: Byk

Getty Images


Byki nie lubią zmian. Ile razy to słyszałaś? Przygotuj się, 2019 przyniesie ich wiele. Jedyne, co ci pozostaje, to nie dramatyzować. Postaraj się spojrzeć na zmiany jak na szansę. Latem otworzą się przed tobą wielkie możliwości. Od ciebie zależy, czy będziesz umiała z nich skorzystać. Uran – planeta, która ma moc uzdrawiania – weszła w znak Byka już w 2018, ale dopiero w 2019 ujawni to, na co ją stać. Dzięki jego wpływom dojrzejesz do tego, by zamknąć przeszłość. 
Byki są terytorialne. Przywiązują się do miejsc, wrastają w nie. Nowy rok przyniesie zmiany i w tej kwestii. Dotrzesz do miejsc, w których nigdy wcześniej nie byłaś. Zaoferują ci one nowy start. Czy będziesz gotowa na życiową woltę?

Już w styczniu spotkasz kogoś, na kogo początkowo nie zwrócisz uwagi. Oboje będziecie pochłonięci pracą. Ponownie spotkacie się w lutym, w marcu wasze drogi przetną się kilkakrotnie. Latem wybuchnie prawdziwa namiętność. Nie uciekaj przed nią. Pozwól jej się nieść. Jeśli staniecie przed decyzją o wspólnym związku, będzie to przemyślane. 


Od dawna mierzysz się z negatywnymi uczuciami wobec swojej pracy. Możliwe, że zaczyna przynosić mniejsze dochody i nie czujesz motywacji. Pamiętaj, czasami nawet małe zmiany mogą polepszyć sytuację. Jeśli jesteś częścią większego zespołu albo pracujesz dla kogoś, powinnaś rozważyć usamodzielnienie się. 
Ostatecznie rok będzie pomyślny. W kwietniu i czerwcu rozwiążesz nieduże problemy finansowe, ale potraktuj je jak przestrogę – czas zainwestować w coś, co przyniesie długotrwałe wpływy i stabilizację finansową.

 

Horoskop 2019: Bliźnięta

Getty Images


Twoje motto: wszystko jest grą. I dobrze, dopóki rozdajesz karty. Nawet jeśli blefujesz, mało kto potrafi to odkryć. Od lat ci się to udaje, ale czasem trzeba zmienić taktykę. Tak będzie w 2019. Musisz brać pod uwagę ryzyko. Nie polegaj wyłącznie na szczęściu – choć bezsprzecznie ci ono sprzyja. Pamiętaj, że czasami trzeba zabezpieczyć się z wyprzedzeniem. Inni zobaczą twoje nowe oblicze: że potrafisz myśleć perspektywicznie. To cenny komunikat.
W uczuciach stabilnie. Jeśli żyjesz w trwałym związku, uda ci się umocnić jeszcze bardziej tę relację. Rośniecie w siłę, to także twoja zasługa. Jeśli jesteś osobą wolną: pod koniec maja może nastąpić reaktywacja dawnego romansu, ale to chwilowe. Latem poznasz kogoś zupełnie nowego. 


W pracy pojawią się rysy na twoim wizerunku. Będziesz miała tego świadomość. Ludzie wokół będą czuć, że brakuje ci pewności siebie, szczególnie przy podejmowaniu decyzji. Choć rzadko idziesz na kompromisy, w 2019 będziesz musiała na kilka przystać. Być może nadszedł czas, by pomyśleć o dalszym rozwoju – czy to miejsce pracy wciąż stawia przed tobą wyzwania? A może wpadłaś w rutynę? Dłuższy urlop może pomóc. Bliźnięta, nawet jak pracują, lubią się dobrze bawić. Pragną, by wykonywane zajęcie było jednocześnie pasją. Biorąc pod uwagę twoje kompetencje, oddanie i umiejętności, rynek pracy może ci wiele zaoferować. Spraw, by inni o tym wiedzieli, a od razu poczujesz się lepiej.


Pod względem finansowym to będzie rok niespodzianek. W lipcu staniesz przed niewiadomą. Będziesz chciała zainwestować w coś, co z pozoru będzie przerastać twoje możliwości. Jeśli tylko dobrze się zabezpieczysz, nic nie stracisz.
 

Horoskop 2019: Rak

Getty Images


2019 cię wyzwoli. Nie chcesz tego przyznać nawet przed sobą, ale od dłuższego czasu żyjesz pod presją. Często tracisz kontrolę, bo działasz pod wpływem stresu, jesteś przeciążona. Głowa do góry – idzie lepsze, choć na zmiany przyjdzie ci poczekać. Pomyśl o rozmowie z przyjaciółką, siostrą albo... z psychologiem. Musisz się wygadać. Przeanalizuj swoją sytuację z kimś z zewnątrz. Określ cele, ambicje, marzenia, a także lęki i traumy. 


Zaćmienia Słońca i Księżyca będą miały bezpośredni wpływ na Raki w 2019. W okolicy tych dni i nocy warto zająć się duchowością, popracować nad zdrowiem psychicznym i emocjonalnym. Wyjedź z przyjaciółką do spa albo sama pojedź w góry – zależy, czy chcesz przebywać wśród ludzi, czy wolisz pobyć w ciszy. Skonfrontuj się ze swoim mrokiem – tylko wtedy odkryjesz, jak wiele światła skrywa twoje wnętrze. Musisz na nowo określić, kim jesteś. Tak, będzie bolało, ale prawda, nawet trudna, oczyszcza. Jeśli wykażesz się odwagą, koniec roku będzie spokojny. Będziesz miała określone cele i przepracowane problemy. Poczujesz się lepiej, pewniej. W finale 2019 Jowisz wchodzi w twój znak, a to oznacza nadzieję.


W lutym czeka cię kilka niemiłych niespodzianek w pracy. Uważaj. To będzie krytyczny moment. Tylko zrównoważona postawa i determinacja pozwolą ci wyjść z kłopotów. Może trzeba będzie odpuścić pewne sprawy – wycofać się z kontraktów, obietnic, planów? Jeśli podejmiesz dobre decyzje, ocalisz nie tylko wizerunek i pozycję firmy, lecz także własne pieniądze. Im bliżej końca roku, tym mocniej będziesz nabierać wiary we własne możliwości.