Holistyczne podejście do pielęgnacji skóry 

Jest teraz niezwykle popularne, bo pozwala uzyskać zauważalny i długotrwały efekt. Na rynku beauty mamy więc do czynienia z nowymi, rewolucyjnymi technikami i produktami. Jedną z takich nowinek jest seria Fillderma Fillers - kompletna gama wypełniaczy z kwasem hialuronowym, które perfekcyjnie integrują się z tkanką i dopasowują do potrzeb każdego pacjenta. Kwas hialuronowy, który zawarty jest w tych wypełniaczach poddawany jest procesowi sieciowania, w wyniku którego z 3 rodzajów kwasu powstają trójwymiarowe cząsteczki o różnej masie, dzięki czemu wypełniacz integruje się z tkankami. 

O holistycznej pielęgnacji przeciwstarzeniowej i najpopularniejszych zabiegach opowiedział nam doktor Gabriel Serrano, założyciel marki Sesderma i Mediderma.

Jakie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są w ostatnich miesiącach najbardziej pożądane? Na czele wciąż stoją wypełniacze skórne i botoks. Wśród osób młodszych popularne są zabiegi zwalczające cellulit i redukujące tkankę tłuszczową, a wśród osób starszych fotoodmładzanie i niwelujące przebarwienia skóry. Jako jeden z najmodniejszych zabiegów Dr Serrano wymienia wypełnianie ust, na które decydują się głównie osoby młodsze, a także korekcję, poprawę jędrności i spłycenie zmarszczek - zabieg najczęściej wybierany zabieg przez dojrzałe kobiety.

Markę Mediderma wyróżnia holistyczne podejście do pielęgnacji skóry. Dr Serrano proponuje, aby nowe wypełniacze z kwasem hialuronowym FILLDERMA łączyć innymi zabiegami. Wśród nich wymienia mikronakłuwanie, peelingi chemiczne i terapię fotodynamiczną. Co dają nam takie połączenia? Lepszą synergię zabiegów, a tym samym znacznie większą skuteczność. 

Fillderma Fillers występują w 4 wariantach - Revitalize (przeznaczony do rewitalizacji skóry), Kiss (wykorzystywany do powiększania i modelowania ust), Harmonize (wypełnianie średnich i głębokich zmarszczek) oraz Volumize (uniesienie i napięcie skóry).

Jakimi "technikami łączonymi" najlepiej uzupełniać działanie Fillderma Fillers? Jeżeli decydujemy się na zabieg z zastosowaniem Fillderma Revitalize, w ramach zabiegu uzupełniającego warto wykonać mikronakłuwanie Nanopore Stylus. Dr Serrano poleca łączenie tych dwóch zabiegów ze względu na mocniejszy efekt -  widoczną niemalże od razu poprawę jakości, uelastycznienia i sprężystości skóry. W przypadku Fillderma Kiss Dr Carmen Faus, szefowa działu medycznego Mediderma w Walencji, radzi, aby łączyć działanie wypełniacza z peelingami antyoksydacyjnymi przeznaczonymi specjalnie na okolicę ust, np. FERULAC Dubai Lips Peel. Po tak wykonanym zabiegu usta nie będą tylko wypełnione i wymodelowane, ale także dogłębnie nawilżone, dotlenione oraz ukrwione. "Techniką łączoną" z którą, jak twierdzi Dr Aleksandra Jagielska z kliniki Sthetic, powinno zestawiać się Fillderma Volumize jest naświetlanie skóry światłem LED. Co to daje? Widoczny już po pierwszym zabiegu efekt uniesienia i napięcia. A żeby odpowiednio przygotować skórę twarzy do zabiegu Fillderma Harmonize, Dr Ewa Rybicka z kliniki Estetica Nova w Warszawie poleca wykonać wcześniej peeling chemiczny na bazie substancji aktywnych. Połączenie kwasu hialuronowego z peelingami o działaniu antyoksydacyjnym to prawdziwa magia!

Efekty zastosowania produktów w taki sposób to nie tylko spłycenie zmarszczek czy wymodelowanie ust lub nosa, ale także całkowite, wielopoziomowe nawilżenie skóry, pobudzenie syntezy kolagenu i elastyny i uwalnianie czynników wzrostu - coś, czego żaden krem, maska czy serum nie potrafi.