Odkąd Hedi Slimane zarządza Celine, marka przeszła ogromną metamorfozę - projektant najpierw wybrał Lady Gagę na pierwszą gwiazdę, która pokazała się z jego projektem dla tego domu mody. Później usunął wszystkie posty na Instagramie @celine i zmienił słynny logotyp, z którego pozbył się charakterystycznego akcentu nad literą "e". Jego pierwsza kampania też była daleka od dotychczasowej estetyki Celine, za którą zresztą markę pokochały miliony. Zdjęcia przypominały bardzo kampanię Slimane'a dla Saint Laurent sprzed kilku lat oraz przedstawiały jego własną estetykę: rockowe zacięcie, mocny kontrast, czerń i biel. Nie wszystkie jego decyzje zostały przyjęte entuzjastycznie przez branżę i klientów marki. 

Hedi Slimane pokazał pierwszą kampanię dla Celine. Zobacz zdjęcia>>

Podobnie było i ostatnio, kiedy pod koniec sierpnia Hedi Slimane zapowiadał, że chce rozszerzyć ofertę Celine i wkrótce zaskoczy nas prawdziwą paryską haute parfumerie, w której zaprezentuje aż jedenaście autorskich zapachów. Teraz już wiadomo, że uniseksowe perfumy, takie jak Reptile, La Peau Nue, Cologne Française czy Nightclubbing zamknięto w geometrycznych buteleczkach, które idealnie łączą w sobie klimat francuskiej bohemy z estetyką butiku.

Perfumeria Celine powstała z architektoniczną precyzją. W środku znajdziecie jasne drewno, dopasowane kolorystycznie do zawartości flakonów, chłodne czarno-białe marmury (idealnie podkreślające nowe oblicze marki), alabaster, a także przeszklone gablotki i ściany wypełnione lustrami. 

To prawie muzealne wnętrze niewielkich rozmiarów dopełniają poustawiane w równiutkich rzędach perfumy. By osiągnąć efekt ekspozycji jak w galerii sztuki, Slimane współpracował z artystami: Luisą Gardini, Camillą Reyman, Sørenem Sejrem i Rochelle Goldberg. Z kolei przy tworzeniu zapachów dla Celine Hedi Slimane współpracował z trzema tajemniczymi perfumiarzami i korzystał z takich nut, jak korzeń irysa, mech drzewny, wanilia. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez CELINE (@celine) Lis 2, 2019 o 8:24 PDT

Paryską perfumerię Celine znajdziecie w samym centrum miasta, przy 390 Rue Saint-Honoré. W butiku kupicie też dodatki z linii Maison: karty do gry, domino, kości, zestawy toaletowe i zapalniczki.

Butik Louis Vuitton przy Bond Street w Londynie otwarty po remoncie>>