HBO Max to obecnie najszybciej rozwijająca się platforma streamingowa na świecie. W 2020 roku zadebiutowała w Stanach Zjednoczonych, gdzie odnotowała wielki sukces, a następnie pojawiła się w 39 krajach Ameryki Łacińskiej i Karaibów. Ogromna baza filmów, seriali i dokumentów robi spore wrażenie. Miłośnicy streamingu z Europy z zazdrością zerkali za Ocean, ale już niedługo sami będą mieli okazję do skorzystania z usług HBO. Ogłoszono właśnie plan wejścia platformy na rynek europejski!

Tak jak należało się spodziewać, polski rynek nie jest priorytetem dla amerykańskiego giganta. Pierwsze sześć krajów, które otrzymają HBO Max 26 października, to: Szwecja, Dania, Norwegia, Finlandia, Hiszpania i Andora. Później oferta będzie poszerzana o kolejne. Kiedy przyjdzie kolej na Polskę? Na razie wiadomo jedynie, że w 2022 roku, ale nie podano konkretnej daty.

O rozszerzeniu rynku wpływów na Europę tak wypowiedział się Johannes Larcher, Head of HBO Max International:

Uruchomienie HBO Max w Europie to dla nas historyczny moment. Filmy i seriale wyprodukowane przez spółki należące do WarnerMedia, takie jak „Harry Potter”, „Gra o tron” czy „Teoria wielkiego podrywu” mają swoich fanów w całej Europie. Serwis HBO Max został stworzony po to, aby zapewnić możliwość wygodnego i intuicyjnego oglądania ulubionych produkcji, jak również pozostałych znakomitych tytułów dostępnych w jego ofercie programowej

Informacja o uruchomieniu HBO Max pojawiła się w mediach społecznościowych należących do HBO. Poniżej wpis opublikowany przez polski oddział firmy:

HBO Max – cena

Oczywiście nie podano jeszcze cen, które będą obowiązywać w Polsce, ale – sugerując się danymi z krajów, które otrzymały dostęp do HBO Max – nie powinno być drogo. Dostępne są zwykle dwa warianty abonamentu: tańszy (dostępny tylko na urządzeniach mobilnych i w jakości SD) oraz standardowy (do pięciu urządzeń jednocześnie i w jakości Full HD lub 4K). Najtaniej jest w Brazylii, gdzie ceny to – w przeliczeniu na złotówki – 15 oraz 21 zł; w Meksyku 19/29 zł; Chile 25/36 zł. Najdrożej jest w Stanach Zjednoczonych, gdzie tańsza opcja kosztuje 38, natomiast droższa 57 zł.
Cena w Polsce będzie prawdopodobnie zbliżona do tej, którą pobiera konkurencyjny Netflix. Eksperci sugerują, że może być nawet niższa, żeby HBO szybciej zdominowało europejskie rynki streamingu.

Co zobaczymy na HBO Max?

W ofercie platformy są oczywiście wszystkie produkcje, które obecnie ma w swojej bibliotece HBO Go, ale również sporo ponad to. Przede wszystkim filmy i seriale produkowane pod szyldem Max Originals, które dostępne są wyłącznie na HBO Max. Dobrym przykładem niech będzie superprodukcja „The Last of Us”, która powstaje z myślą o platformie. Znajduje się tam również zbierający świetne recenzje serial „Doom Patro” osadzony w uniwersum DC. Warto wspomnieć również o takich pozycjach jak „Stewardesa”, „Pokolenie” czy „Hacks”.

Wiadomo również, że już teraz powstaje przynajmniej kilka wysokobudżetowych filmów i seriali właśnie z myślą o wyłącznej premierze na HBO Max.