Wokół serialu kontrowersje mnożą się z każdym dniem. Wyemitowane w czwartek, 8 grudnia trzy pierwsze odcinki wzburzyły publiczność i jak zwykle podzieliły na obrońców rodziny Sussexu oraz na tych, którzy nie wierzą w ich historię. Związek Meghan i Harrego od początku wzbudzał wiele kontrowersji, przede wszystkim pochodząca z Ameryki aktorka nie wpisywała się w tradycyjny obraz małżonki jednego wnuków królowej. Później doszyły do tego rasistowskie obelgi, związane z mieszanym pochodzeniem Meghan i faktem, że jest mulatką. Nasiliły się one podczas wybuchu nacjonalistycznych ruchów w Wielkiej Brytanii w trakcie Brexitu. 

Książę Harry wyjawił, dlaczego jego rodzina nie akceptowała Meghan Markle. To był „największy problem”, który „najmocniej wpłynął na ich osąd”

Czego dowiadujemy się z serialu "Harry & Meghan"?

Później opinia publiczna, a przede wszystkim narracja brytyjskich tabloidów odwróciła się od Meghan. Natarczywe media wytykały jej każdy błąd jako łamanie protokołu królewskiego, a anonimowi nadawcy wysyłali do niej pogróżki jak podają w dokumencie Netflixa sami zainteresowani. Taki bieg wydarzeń spowodował, że zdecydowali się oni opuścić Anglię i ukryć w swojej posiadłości w Montecito w Kalifornii. Do sieci trafił właśnie nowy teaser, w którym para opowiada o weselu i swoim pierwszym tańcu: 

Wywiad z Dianą, został użyty bez zgody Wiliama

Nagranie o którym mowa należało do BBC, którzy mieli umowę z księciem Williamem o zakazie ponownej jego publikacji. Video przedstawia wywiad księżnej Diany z Martinem Bashirem. "Jak powiedzieliśmy wcześniej, BBC nigdy więcej nie pokaże tego programu; nie udzielimy też licencji w całości ani w części innym nadawcom – decyzja o pokazaniu wywiadu należy do Netfliksa" - podał rzecznik stacji. W oświadczeniu dodali również informację, że BBC i Netflix mają umowę o rozpowszechnianiu własnych materiałów. 

"William czy Harry?" znaleziono wywiad sprzed lat, w którym Meghan Markle odpowiada, który z braci bardziej się jej podoba