Halloween na Netflix - idealny plan na wieczór? Z pewnością to świetny pomysł dla fanów horrorów i thrillerów. Dla ich to idealny moment, żeby spędzić cały wieczór (a może i noc?) na oglądaniu produkcji, wzbudzających strach i dreszczyk emocji. Sporo takich tytułów znajdziecie np. na platformie Netflix. Od kultowego "Lśnienia" i "Dziecka Rosemary", po przerażające "The Ring", popularne "Stranger Things", czy najnowszy serial "Chilling Adventures of Sabrina". W tym zestawieniu znajdziecie aż 21 tytułów, ale w zasobach Netfliksa jest o wiele więcej! Zobacz propozycje na Halloween od Netflix.

Halloween na Netflix: "Lśnienie"

Kultowy film w reżyserii Stanleya Kubricka. 

Jack Torrance pracuje jako dozorca hotelu Panorama w górach stanu Kolorado. Pensjonat jest zamknięty na zimę, więc Jack z rodziną są jedynymi mieszkańcami budynku. Kiedy burze śnieżne blokują familię Torrance'ów w hotelu, Danny, syn Jacka, który ma nadprzyrodzone, telepatyczne zdolności odkrywa, że pensjonat jest nawiedzony i duchy powoli doprowadzają jego ojca do obłędu. Kiedy Jack spotyka zjawę pana Grady'ego, poprzedniego dozorcy hotelu, sytuacja staje się coraz groźniejsza.

w rolach głównych: Jack Nicholson, Shelley Duvall, Danny Lloyd, Scatman Crothers

Halloween na Netflix: "Chilling Adventures of Sabrina"

Nowy serial na podstawie komiksu Chilling Adventures of Sabrina z 2014 roku. Podobno nowa wersja "Sabriny" będzie zdecydowanie bardziej przerażająca od pierwowzoru sprzed lat. Ma łączyć w sobie elementy serialu dla nastolatków i mrocznych produkcji typu "Dziecko Rosemary".

w rolach głównych: Kiernan Shipka, Jaz Sinclair, Michelle Gomez, Lucy Davis

Halloween na Netflix: "Dziecko Rosemary"

Jeden z najsłynniejszych filmów Romana Polańskiego!

Nowy Jork, rok 1965. Aktor Guy Woodhouse i jego żona Rosemary wynajmują mieszkanie w starej kamienicy. Kilka dni później młoda sąsiadka popełnia samobójstwo, zaś Woodhouse'owie poznają starsze małżeństwo: Minnie  i Romana Castevetów, które przygarnęło kobietę. Guy jest pod wrażeniem sąsiadów, zaś Rosemary, zniechęcona wścibstwem Minnie, zachowuje wobec nich rezerwę. Wkrótce Guy dowiaduje się, że jego kontrkandydat do ważnej roli oślepł, a rola przypadła jemu. Urządza dla żony i siebie romantyczną kolację z deserem przygotowanym przez Minnie. Wkrótce Rosemary dostaje silnych zawrotów głowy, a w sennych majakach widzi "demoniczne oczy" i gwałcącego ją potwora. Kilka tygodni później kobieta dowiaduje się, że jest w ciąży i za radą Castevetów oddaje się pod opiekę doktora Sapirsteina...

w rolach głównych: Mia Farrow, John Cassavetes, Ruth Gordon, 

Halloween na Netflix: "Hannibal"

Will Graham wraz z FBI tropi seryjnych morderców. Dzięki swojemu unikalnemu tokowi myślenia jest w stanie wczuć się w rolę każdego - nawet psychopaty. Niestety trafia na zabójcę, którego umysł jest skomplikowany nawet dla niego. Wtedy prosi o pomoc dra Lectera, jednego z najlepszych psychiatrów w kraju. Odtąd wraz z błyskotliwym doktorem, Will i Hannibal tworzą zgrany duet, dla którego nie istnieje zbrodniarz nie do złapania. Gdyby tylko Will wiedział z kim w rzeczywistości pracuje… 

w rolach głównych: Hugh Dancy, Mads Mikkelsen, Laurence Fishburne, Caroline Dhavernas,