Nie jest to pierwszy raz, kiedy szwedzka sieciówka angażuje się we wprowadzanie pozytywnych zmian w branży i dąży do postępu w dziedzinie zrównoważonej mody. Tym razem nowa inicjatywa H&M, którą nazwano Innovation Stories, będzie skupiać się na kolekcjach z innowacyjnych zrównoważonych tkanin, nowatorskim designie i odpowiedzialnym podejściu do procesów produkcji. 

Simone Rocha x H&M: kolekcja + ceny. Wiemy, ile będą kosztować ubrania słynnej projektantki dla szwedzkiej sieciówki>>

Marka szykuje trzy przyszłościowe dropy, a  w debiutanckim - Science Story - znajdziemy ubrania wykonane z takich materiałów, jak EVO by Fulgar® (bio przędza pozyskiwana z oleju rycynowego) oraz Desserto (roślinna alternatywa dla skóry, produkowana z kaktusa). To jednak nie wszystko, bo nietuzinkowy jest także design, który łączy użytkowość z awangardą. Mamy tutaj między innymi białe dżinsy z szerokimi nogawkami i podwójnym paskiem, lekko przyciętą białą koszulę z przeskalowaną kieszenią na piersi oraz geometryczną marynarkę. Z kolei wśród dodatków, które kontrastują kolorystycznie z monochromatyczną kolekcją, są gruby naszyjnik z pomarańczowymi zawijasami i detalami z dżetów czy sandały na wysokim obcasie z zielonymi paskami i niebieskie okulary przeciwsłoneczne z plastikowymi oprawkami stworzonymi z recyklingu. 

Będą to ubrania dedykowane głównie kobietom, ale w kolekcji nie zabraknie też propozycji dla mężczyzn. 

Ann-Sofie Johansson, Creative Advisor w H&M, podkreśla: "Nasza nowa koncepcja kontynuuje podróż H&M w kierunku zrównoważonego systemu mody. Innovation Stories pozwala nam się rozwijać, jednocześnie tworząc pożądane i trwałe produkty, które mamy nadzieję, że nasi klienci pokochają i będą z nich dumni".

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez H&M (@hm)

H&M rusza z nową marką. Singular Society ma działać jak "ubraniowy Netflix", a ceny produktów będą takie jak koszty ich wyprodukowania>>

Kolekcja H&M Innovation Stories: Science Story dostępna jest na stornie hm.com od 18 marca. W tym sezonie innowacyjne dropy zastąpią dotychczasową kolekcję H&M Conscious Exclusive.