Tego chyba nikt się nie spodziewał! Kolejną marką, która nawiązała współpracę z H&M jest Erdem. Premierowa kolekcja trafi do sklepów już 2 listopada, ale już teraz możemy zobaczyć pierwsze modele dla kobiet i mężczyzn z linii Erdem x H&M. Brand stworzony w 2005 roku przez mieszkającego w Londynie projektanta Erdema Moralioglu nie jest tak popularny jak Lanvin, Versace, Givenchy, czy Kenzo, ale jak się okazuje, to jeden z ulubionych dizajnerów brytyjskich gwiazd oraz arystokratek. Absolwent prestiżowego Royal College of Art jest także laureatem wielu znanych nagród, Erdem otrzymał wyróżnienia od m.in. British Fashion Awards, ELLE Style Awards, czy WGSN Global Fashion Awards. 

Na liście klientek Erdem znajdziemy m.in. księżnę Catherinę, Pippę Middleton, Emmę Watson, Keirę Knightley, Siennę Miller, Alexę Chung, Felicity Jones, Lily James, Claire Foy, Gemmę Arterton, a także Kate Bosworth, Anne Hathaway, Diane Kruger, Kristen Stewart, Lenę Dunham, Rashidę Jones, Gwyneth Paltrow, Jessikę Chastain, Karolinę Kurkovą, Chloe Grace Moretz, Nicole Kidman, czy Emmę Stone. Projekty Erdem wyróżniają się dziewczęcym krojem, delikatnymi materiałami, koronkami oraz roślinnymi (a zwłaszcza kwiatowymi) wzorami, które tak zachwycają księżniczki czy stałe bywalczynie premier filmowych lub prestiżowaych gal filmowych. Czy podobne projekty zobaczymy w kolekcji Erdem x H&M

Gwiazdy uwielbiają Erdem - zobacz celebrytki w sukniach od projektanta >>>

Erdem to dom mody założony przez Erdema Moralıoğlu - pół Brytyjczyka, pół Turka, urodzonego w Montrealu w Kanadzie. Erdem ukończył Ryerson University w Toronto, a później uczył się w słynnym Royal College of Art w Londynie. Staż odbywał u samej Vivienne Westwood, przez chwilę pracował także dla Diane von Furstenberg w Nowym Jorku. Szybko jednak wrócił do Londynu by w 2005 roku założyć własną markę. Teraz jego projekty można kupić na całym świecie, m.in. w domach towarowych: Barneys, Selfridges czy Harvey Nichols.