W internecie pojawiła się kolejna akcja! Tym razem nie chodzi o projekt #metoo, ale o #padmanchallenge. O co chodzi? Wszystko zaczęło się od gwiazd kina Bollywood! Do tamtejszych kin właśnie wchodzi film "PadMan" opowiadający o życiu Arunachalama Murugananthama, indyjskiego przedsiębiorcy który stworzył maszyny produkujące tanie podpaski. Mężczyzna zainicjował również program edukacyjny dotyczący higieny i menstruacji. Z powodzeniem wdrożono go w rodzinnym miasteczku Arunachalama, czyli w Coimbatore. Projekt pojawił się również w innych częściach Indii, dlatego magazyn Time zaliczył go do 100 najbardziej wpływowych osób na świecie w 2014 roku. Muruganantham mówił o swoim projekcie na Harvardzie, czy podczas konferencji TED. Wydaje nam się, że jesteśmy przyzwyczajeni do mówienia o miesiączkowaniu, zwłaszcza w zachodnich krajach, ale jak się okazuje, wiele kobiet nie chce, a nawet boi się podejmować ten temat (również w gronie rodzinnym). Wraz z promocją produkcji "PadMan" w sieci pojawiła się wspomniana już akcja #padmanchallenge. Polega ona na zamieszczeniu na instagramie selfie z podpaską. Swoje zdjęcie opublikowali już: Sonam Kapoor, Twinkle Khanna, czy Aamir Khan. Znane osoby przekonują, że menstruacja nie jest niczym strasznym i powinniśmy o niej mówić głośno. Pod tym hashtagiem znajdziecie już ponad 22 tysiące ujęć! A to jeszcze nie koniec - wyzwanie podjęła Natalia Vodianova.

Znana rosyjska modelka również wzięła udział w #padmanchallenge. Na dodatek Vodianova "nominowała" do zrobienia sobie ujęcia z podpaską swoje znane koleżanki z branży. Chodzi o Emily Ratajkowski, Doutzen Kroes i Alexinę Graham. Czy niedługo zobaczymy ich posty? Jesteśmy ciekawi!

Natalia promuje już aplikację Flo Period Tracker mającą za zadanie śledzić cykl właścicielki smartfona.

 

Just casually chatting with one of the hottest girls on the planet about period, what else @emrata? Download @flotracker (link in bio) to discover the whole story and Emily’s insightful point of view on such a personal subject #letstalkaboutperiods @unfpa @elbi Легко, без комплексов и непринужденно с одной из самых горячих девушек планеты говорим о своём, о женском Полная версия 2го эпизода бесед из цикла «Давайте поговорим об ЭТОМ!» уже в приложении @Flotracker . Приложение бесплатное. При участии @unfpa и поддержке #elbi

Post udostępniony przez Natalia Vodianova (@natasupernova) Gru 18, 2017 o 8:21 PST