Co ciekawe, powstało już pięć filmów na podstawie tej książki. "Kochanek Lady Chatterley" doczekał się ekranizacji w 1955, 1981, 1993, 2006 i 2015 roku. W ostatniej wersji, od BBC, zagrał Richard Madden. Teraz Netflix wziął się za swoją wersję tej słynnej historii, która wywołała niejedną burzę. 

Gwiazda "The Crown" w zmysłowym filmie od Netflix. Zobacz zwiastun do "Kochanka Lady Chatterley" z Emmą Corrin

Bogata arystokratka Lady Chatterley szybko wychodzi za mąż, jednak po pewnym czasie przestaje kochać męża. Kobieta wdaje się w gorący romans z pracującym w ich posiadłości gajowym, który "odkrywa przed nią świat niewyobrażalnej namiętności i bliskości". Bohaterka nie chce dłużej żyć w nieszczęśliwym małżeństwie - postanawia złamać obowiązujące zasady i dzielić życie z ukochanym. To kolejny film kostiumowy, który serwuje nam popularna platforma.

W roli głównej zobaczymy Emmę Corrin, której kariera po "The Crown" nabrała tempa. Na ekranie pojawią się też Jack O'Connell, Joely Richardson, Faye Marsay oraz Ella Hunt. Za reżyserię odpowiada Laure de Clermont-Tonnerre ("Mrs. America", "American Crime Story: Impeachment", "Mustang"), a autorem scenariusza jest David Magee ("Akademia Dobra i Zła", "Życie Pi", "Marzyciel").

Premiera? "Kochanek Lady Chatterley" trafi na Netflix już 2 grudnia. 

"Kochanek Lady Chatterley" na Netflix. Zobacz zmysłowy zwiastun