Przemysł filmowy powoli, a nawet bardzo powoli wraca do normalności. Choć niektóre premiery filmowe znów zostały przesunięte, nowości na platformach streamingowych mają się dobrze. W jednej z nowych produkcji zagrała Lili Reinhart, którą z pewnością dobrze znacie z serialu "Riverdale" na Netflix.

Lili Reinhart, gwiazda "Riverdale", w nowym filmie o miłości. O czym jest "Chemical Hearts"?

Oprócz Lili Reinhart w "Chemical Hearts" pojawi się także Austin Abrams ("Euforia"), a za reżyserię odpowiedzialny jest Richard Tanne. Ten nowy film o miłości dla nastolatków powstał na bazie powieści Krystal Sutherland o tym samym tytule. W Polsce książkę wydano jako "Chemia naszych serc" (Wydawnictwo Dolnośląskie). A o czym jest ta historia? 

"Henry Page nigdy nie był zakochany. Jako beznadziejny romantyk, wyobraża sobie to słynne kołatanie serca, miłość w stylu „nie mogę jeść, nie mogę spać” i ma nadzieję na właśnie taki obrót wydarzeń – mimo że jeszcze żadna z tych rzeczy mu się nie przytrafiła. Zamiast tego był szczęśliwy skupiając się na swoich ocenach, dostaniu się do college’u z Ligi Ivy i w końcu na zostaniu redaktorem szkolnej gazetki. Ale wtedy, do jego klasy weszła Grace Town i Henry już wiedział, że od tego momentu wszystko zacznie wyglądać inaczej. Grace zdecydowanie nie jest typem wymarzonej dziewczyny Henry’ego – chodzi z laską, nosi męskie, za duże ciuchy i wygląda tak, jakby rzadko widywała się z prysznicem. Ale kiedy Grace i Henry zostają wybrani, aby razem pracować nad szkolną gazetką, chłopak z dnia na dzień czuje się coraz bardziej zauroczony. To oczywiste, że Grace coś się kiedyś przytrafiło, ale to sprawia, że dla Henry’ego jest jeszcze piękniejsza. Nie chce niczego więcej niż pomóc się jej poskładać na nowo" - możemy przeczytać w opisie książki. 

"Chemical Hearts" z Lili Reinhart trafi na Amazon Prime Video 21 sierpnia. 

"Chemical Hearts": scena z filmu, w którym zagrała Lili Reinhart