Na serial "Przeklęta" czekaliśmy dwa lata! To właśnie w 2018 roku pojawiły się pierwsze informacje na temat nowego serialu Netflix z Katherine Langford, gwiazdą innego hitu platformy, czyli "13 powodów". Aktorka za rolę w tamtej produkcji otrzymała m.in. nominację do Złotego Globa, a przecież wówczas to był jej debiut w tak dużym projekcie! Fani Australijki w końcu zobaczą ją w kolejnym tytule. 

Katherine Langford w produkcji "Przeklęta" - gwiazda "13 powodów" w nowym serialu Netflix

Witajcie w świecie fantasy! "Przeklęta" to serial oparty na podstawie książki autorstwa Toma Wheelera i Franka Millera. Już wiemy, że produkcja składa się z 10 godzinnych odcinków, a oprócz Katherine Langford na ekranie pojawią się również: Devon Terrell (Artur), Gustaf Skarsgård (Merlin), Daniel Sharman (Płaczący Mnich), Sebastian Armesto (król Uther Pendragon), Matt Stokoe (Gawain), Lily Newmark (Pym), Shalom Brune-Franklin (Igraine), Emily Coates (Siostra Iris), Billy Jenkins (Squirrel), Bella Dayne (Red Spear), Peter Mullan (Ojciec Carden). 

"Przeklęta" na Netflix. O czym jest serial z Katherine Langford?

"'Przeklęta' jest nową wersją legendy arturiańskiej opowiedzianą z perspektywy Nimue, młodej kobiety z tajemniczymi zdolnościami, której przeznaczeniem jest zostać potężną (i tragiczną) Panią Jeziora. Po śmierci swojej matki Nimue zyskuje nieoczekiwaną pomoc ze strony Artura, skromnego najemnika, z którym wyrusza na misję znalezienia Merlina i dostarczenia mu starożytnego miecza. Podczas swojej podróży Nimue staje się symbolem odwagi i rebelii przeciwko przerażającym Czerwonym Paladynom i dowodzącym nimi królem Utherem. Przeklęta jest opowieścią o dojrzewaniu, która porusza zagadnienia bliskie współczesnemu widzowi, takie jak destrukcja środowiska naturalnego, terror religijny, bezsens wojny i znajdywanie odwagi, by pociągnąć innych do walki z niemożliwym do pokonania wrogiem" - tak brzmi oficjalny opis nowego serialu Netflix. 

"Przeklęta" na Netflix. Data premiery serialu z Katherine Langford

Na serial z Katherine Langford musimy jeszcze chwilę poczekać, a dokładnie kilka tygodni. Premiera na Netflix zaplanowana jest na 17 lipca 2020 roku. Odliczacie już dni? 

"Przeklęta" na Netflix. Zapowiedź serialu z Katherine Langford