Czy wy też tak macie, że zastanawiacie się, czym zaskoczy nas jeszcze Alessandro Michele? Dyrektor kreatywny Gucciodkąd rozpoczął pracę we włoskiej marce sporo namieszał w świecie mody. Nie tylko zmienił o 180 stopni estetykę brandu i zaprojektował it bagz prawdziwego zdarzenia, ale także wymyślił własne memy (zobaczcie>>) i zasłynął z nietypowych, bardzo efektownych kampanii tworzonych wspólnie z Glenem Luchfordem. Równie fascynująca jest ich nowa sesja wizerunkowa promująca kolekcję Gucci Pre-Fall 2017.

Michele zainspirował się pracami malijskiego artysty Malicka Sidibé, który w latach 60. dokumentował nocne życie w Bamako, stolicy Mali. W efekcie stworzył kampanię, która jest pochwałą tańca i muzyki, i której klimat nawiązuje do twórczości Sidibé. Przed obiektywem Glena Luchforda stanęli ciemnoskórzy modele i modelki: Nicole Atieno Elibeidy, Bakay Diaby i Keiron Berton Caynes oraz tancerze i tancerki: Marshall Mayers, Acok Majak, Chauncey Dominique, Lauren Fitzpatrick, Kabrina Adams, Ibrahim Traore, Zenia Wilson, Sharifah Tonkmor, Camille Munn Francis, Franck Abale, Alton Mason, Abdulaye Niang, Akua Shabaka, Hamed Dosso, Jonah Bush Benn, Kashmir, Leese, Lauren Victoria, Ola Adeyemi, Lu Akinwale, Beverley Owusu, Emmanuel Unaji, Jibril Ollow, Maddie Seisay, Leah Alexanderr-Caine i Piers Murphy.

A sama kolekcja? W międzysezonowej linii Gucci znalazły się cekinowe bomberki, okulary w grubej plastikowej oprawie wysadzane cyrkoniami, chokery z perłami, leginsy z lampasami, kolorowe garnitury i babcine sukienki. 

Dyrektor kreatywny Alessandro Michele
Dyrektor artystyczny Christopher Simmonds
Zdjęcia Glen Luchford
Włosy Paul Hanlon
Make up Yadim Carranza

Gucci Pre-Fall 2017 - GALERIA>>

Ubrania i dodatki w stylu Gucci kupicie w sklepie ELLE: