„Gucci” zapowiada się jako film o burzliwym życiu dynastii mody, rodziny Guccich. Lady Gaga zagra w nim Patrizię Reggiani, która została osądzona i skazana za udział w planowaniu zabójstwa byłego męża Maurizio Gucciego, wnuka założyciela Guccio Gucciego. Do zabójstwa doszło na schodach biura Maurizio w 1995 roku. Reggiani spędziła w więzieniu 18 lat. Wyszła w 2016 roku. Co więcej, dostaje rocznie od firmy Gucci ok. 1 mln dolarów.

Film zostanie wyreżyserowany przez Ridleya Scotta, który postanowił powrócić do projektu sprzed ponad 10 lat. Scenariusz napisał Roberto Bentivegna na podstawie książki Sary Gay Forden, „The House of Gucci: Sensational Story of Murder, Madness, Glamour and Greed”.

ZOBACZ TEŻ: 10 najlepszych filmów o modzie. Od biografii Yvesa Saint Laurenta po arcydzieło z Danielem Day-Lewisem

Książka wykorzystała morderstwo, by zagłębić się w złożoną, ale niełatwą historię rodziny, wypełnioną walkami, intrygami korporacyjnymi i mnóstwem pieniędzy. Maurizio Gucci prowadził firmę w gorszym okresie w latach 80. po tym, jak wyrwał ją z rąk wujka.

„Ten projekt od dawna jest czymś, co chcemy z Ridleyem doprowadzić do końca ” – powiedziała Giannina Scott, która wraz z mężem Ridleyem wyprodukuje „Gucci”. „Historia jest tak epicka, stawka jest tak wysoka, a postacie tak bogato narysowane, że postanowiliśmy przenieść ją na duży ekran. Jesteśmy podekscytowani współpracą z Mikiem De Lucą i jego świetną grupą filmową w MGM. Nie możemy się doczekać premiery w przyszłym roku” – dodała.

Wielu zapewne będzie ciekawiło, jak wypadnie Lady Gaga w swojej kolejnej roli po „Narodzinach gwiazdy”. Biorąc pod uwagę fakt, że Ridley Scott ma dobrą rękę do prowadzenia aktorów, to można zakładać, że pod jego dyrekcją Gaga da solidny występ. Przekonamy się o tym 24 listopada 2021 roku, bowiem na ten dzień zaplanowano premierę „Gucci”. Skoro mieliśmy już serial „American Crime Story: Zabójstwo Versace”, to teraz czas na film o Guccich.