"Green Book" z Oscarem za Najlepszy Film

Oscarowy „Green Book”, czyli Mahershala Ali jako wybitny jazzman i Viggo Mortensen w roli jego włosko-amerykańskiego szofera. Chyba żadne krytyk filmowy nie ma wątpliwości, że „Green Book” to uniwersalna, pełna humoru i ciepła, prawdziwa historia niewiarygodnej przyjaźni mimo przeciwności losu – czasu, miejsca i podziałów rasowych, które panowały w czasie życia jego głównych bohaterów. „Green Book” to także wielki zwycięzca Złotych Globów, zdobywca ponad 50 nagród i jeden z największych faworytów oscarowego rozdania, który podczas ceremonii tylko potwierdził swój status jednego z najważniejszych filmów zeszłego roku.  O czym dokładnie opowiada?

"Green Book"- fabuła

W "Green Book" Mahershala Ali (zdobywca Oscara w kategorii Najlepszy Aktor Drugoplanowy) pojawia się jako Don Shirley - czarnoskóry doktor i wybitny jazzman, który na pewnym etapie swojej kariery poszukuje szofera. Jako osobistego kierowcę zatrudnia byłego bramkarza z nowojorskiego klubu nocnego (Tony Lip - w tej roli Viggo Mortensen, nominowany w kategorii Najlepszy Aktor), który ma pewne uprzedzenia rasowe. Panowie po pierwszych tarciach i słownych utarczkach wspólnie wyruszają w trasę koncertową, która dla obu okazuje się lekcją tolerancji, odwagi i człowieczeństwa. Wyprawa na głębokie południe USA lat 50. minionego wieku daje początek niewiarygodnej przyjaźni, która już na zawsze połączy dwa zupełnie różne światy.

Historia filmu została oparta na faktycznej historii, którą na potrzeby scenariusza opisał wnuczek Tony’ego Lipa – Nic Vallelonga.

"Green Book"- gdzie oglądać?

"Green Book" jest obecnie cały czas wyświetlany w polskich kinach!

Zobaczcie trailer filmu: 

Oraz zobacz, jak jego twórcy dziękowali za wyróżnienie: