Kilka dni temu pisaliśmy o nowej wersji gry Monopoly. Nowa edycja planszówki inspirowana będzie serialem "Przyjaciele" ("Friends")! Fani Rossa, Rachel, Phoebe, Moniki, Joeya czy Chandlera już oszaleli na jej punkcie. Okazuje się, że będzie można ją również kupić w Polsce! Już 9 maja Monopoly "Przyjaciele" trafi do sklepów Empik. Jaki jest opis gry? "Podczas gry  wcielimy się w wybraną postać z paczki, sięgając po jeden z pionków przedstawiający najbardziej charakterystyczne przedmioty należące do każdego z przyjaciół. Do wyboru mamy torebkę Rachel, dinozaura Rossa, swetrową kamizelkę Chandlera, gitarę Phoebe, pizzę Joey’a oraz czapka kucharską Moniki." Kupicie Monopoly "Przyjaciele?

"Każdy obrót wokół planszy (Pivot!) pozwoli odkryć na nowo najlepsze momenty z serialu, zaczynając od tego ze świątecznym pancernikiem, przez ten z olbrzymim urządzeniem do poszturchiwania, aż do tego ze ślubem Moniki i Chandlera!"

Zasady pozostają takie same, jednak zamiast kupowania ulic, będziemy odwiedzać miejsca znane z serialu "Przyjaciele", np. kawiarnię Central Perk. Tradycyjne karty "Szansa" oraz "Kasa Społeczna" zostały zamienione na "Mieszkanie nr 19" oraz "Mieszkanie nr 20".  Ile kosztuje gra Monopoly "Przyjaciele"? Empik podaje cenę 159,99 zł.

Gra "Monopoly" powstała w 1935 roku (polska wersja w 1992) do dziś ma tysiące fanów na całym świecie. Planszówka produkowana przez Hasbro doczekała się kilkudziesięciu edycji "Monopoly" np. Junior, Euro, "Star Wars", Nintendo, Disneyland, Pokemon, "The Simpsons", "Transformers", Lego, "Family Guy", Nascar, The Beatles, AC/DC, Metallica, "The Godfather", a także wersje inspirowane serialami "Gra o tron" oraz "Stranger Things". "Przyjaciele", czyli sitcom opowiadający o perypetiach szóstki przyjaciół z Nowego Jorku, został po raz pierwszy wyemitowany w amerykańskiej stacji NBC 22 września 1994 roku. Łącznie powstało 10. sezonów (emisję zakończono w 2004 roku) "Przyjaciół", a sam serial został doceniony nie tylko przez widzów, ale i przez krytyków. "Friends" zdobył prawie 70 nagród. Teraz odcinki z Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisą Kudrow, Davidem Schwimmerem, Mattem LeBlanc i Matthew Perrym możecie obejrzeć na platformie Netflix. 

 

Gra Monopoly "Przyjaciele" w polskiej wersji językowej.