TIDAL wraz z The Prince Estate i Warner Bros Records wydali najnowszy, zawierający wcześniej niepublikowane utwory, album Prince’a – „Originals”. Data premiery nie była przypadkowa, ponieważ wypadała w rocznicę 61 urodzin artysty. Na albumie znajduje się 15 utworów, z czego aż 14 z nich nie zostało wcześniej wydanych w wersji, w której pierwotnie stworzył je Prince.

mat. prasowe

 
Utwory idealnie obrazują, jak wielki wpływ artysta wywarł na współczesną muzykę oraz to, że jego twórczość była inspiracją dla kolejnych pokoleń. Piosenki zostały wybrane wspólnie przez JAY-Z i Troya Cartera w imieniu The Prince Estate.
„Prince był wzorem wolności artystycznej. Był jednym z najodważniejszych ludzi w branży muzycznej. Zaufał nie tylko mnie, ale całemu zespołowi TIDAL. Kontynuowanie jego dziedzictwa poprzez muzykę jest dla nas zaszczytem, z którego nie mogliśmy zrezygnować.”- tak swój udział w projekcie tłumaczy JAY-Z.
W ramach obszernej akcji promującej album, w Warszawie pojawiły się dwa murale, które w artystyczny sposób wzmacniają tą niezwykłą premierę w przestrzeni miejskiej. Wielkoformatowe prace, przedstawiające okładkę albumu, można znaleźć przy ulicy Dobrej 53 i Lipowej 5. Lokalizacje znajdują się w niedalekiej odległości m.in. od Biblioteki Uniwersyteckiej czy Centrum Nauki Kopernik i Wisły. 
Prince na zawsze zostanie zapamiętany, jako wspaniały performer i jeden z najbardziej innowacyjnych, płodnych i nowatorskich artystów, którego utwory zdobywały szczyty list przebojów. Album dostępny jest już w TIDAL.