Nike wprowadza mocno psychodeliczny charakter do butów SB Dunk Low. Sneakersy czerpią inspirację z tylnej okładki płyty Grateful Dead „History of The Grateful Dead, Volume One (Bear’s Choice)” z 1973 roku oraz maszerujących niedźwiedzi, które się na niej znalazły.

Czemu akurat Grateful Dead posłużył jako inspiracja? Pamięta się ich dziś jako nie tylko zespół psychodeliczny i hipisowski, ale także akt muzyczny, który lawirował pomiędzy takimi gatunkami jak folk rock, blues, funk, acid rock, jazzem czy country. W USA byli niemal czymś w rodzaju religii dla swoich fanów, których określa się jako Dead Heads. Patrząc na sylwetki Nike’a można spokojnie stwierdzić, że nie tylko oni mogą być nimi zainteresowani.

Sneakersy Grateful Dead x Nike SB Dunk Low mają trzy wersje kolorystyczne: pomarańczową, żółtą i zieloną. Uwagę zwraca włochate futerko (rzecz jasna sztuczne), które widzimy na górze toeboxa, bocznych panelach oraz na kołnierzu. Ciekawie prezentuje się też swoosh z ostrymi zakończeniami na wzór futra niedźwiedzi ze wspomnianej wyżej okładki. Kolejnym ukłonem w stronę Grateful Dead jest pojawienie się ikonicznego logo „Steal Your Face” na wkładce buta.

Innym świetnym akcentem jest skrytka z zamkiem błyskawicznym na języku. Można tam wkładać różne nielegalne rzeczy, co akurat ładnie zgrywa się z eksploracjami samego zespołu.

Pomarańczową wersję butów można będzie kupić od 18 lipca wyłącznie w sklepie FTC w San Francisco. Żółta i zielona trafią do sprzedaży 24 lipca i znajdziecie je w zakładce Nike SNRKS oraz wybranych sklepach jak SH Store. Na te dwie ostatnie zdecydowanie warto zapolować, bo bardziej odjechanych sneakersów raczej w tym roku już nie zobaczymy.

CZYTAJ TEŻ: Nowe klapki od Nike są idealne do domowej izolacji i na lato. Gdzie kupisz podobne?

ZOBACZ: Moda na spodnie jogger: włącz je do swojej garderoby. Nie tylko do biegania

ELLE MAN POLECA: Najsłynniejsze sneakersy w historii kina. Od Nike’ów Forresta Gumpa po trampki Umy Thurman z „Kill Billa”