Inni Ludzie, od 14 marca, TR Warszawa

Duet Dorota Masłowska i Grzegorz Jarzyna jest gwarantem artystycznego sukcesu i rozgłosu. Wielkimi krokami zbliża się premiera ich najnowszego spektaklu Inni Ludzie. W obsadzie czołówka gwiazd TR Warszawa m.in. Agnieszka Żulewska, Adam Woronowicz, Justyna Wasilewska czy Lech Łotocki. Warto też wspomnieć o muzycznej stronie, za którą odpowiedzialni są Ras, Bartosz Kruczyński czy Piotr Kurek i Krzysztof Kaliski. Ciekawi, jak hip-hopowy poemat Masłowskiej poruszający tematykę skrajnych ludzkich zachowań zostanie przełożony na język teatru? Odpowiedź już w połowie marca.

World Wide Warsaw, 21 lutego - 23 marca, Warszawa

Za nami pierwsze koncerty piątej edycji miejskiego festiwalu World Wide Warsaw. Co jeszcze spotka nas w marcu? Porywające wieczory z hip-hopem i elektroniką z całego świata. Już w najbliższy piątek, w przestrzeni nowego klubu 99999 zagra peruwiański duet Dengue Dengue Dengue!, który przesuwa granice etnicznej muzyki tanecznej. Co dalej? W planach sporo rapu - Bas, Lewis Parker i Children of Zeus. Na zakończenie WWW impreza z house’owym producentem DJ-em Seinfeldem. 

Kamasi Washington, 11 marca, Stodoła

Można śmiało powiedzieć, że dzięki Kamasiemu Washingtonowi popularność spirytualnego jazzu w XXI wieku wzrosła znacząco. Współpracownik Kendricka Lamara i Flying Lotusa oraz autor znakomitego albumu The Epic i równie solidnych Heaven & Earth czy Harmony of Difference za niespełna tydzień powróci do Polski. Muzyk z Los Angeles wystąpi w warszawskiej Stodole, gdzie z pewnością usłyszymy materiał nie tylko z ostatnich płyt.

Halina Frąckowiak (live) x Soul Service x Winyl Market Showcase, 30 marca, Teatr WARSawy

Halina Frąckowiak pod koniec marca zabierze nas w sentymentalną podróż do lat 70. i 80. Czego spodziewać się po kolejnym koncercie z cyklu Made in Poland? Jedna z najbardziej uznanych polskich artystek ma na swoim koncie niezliczoną ilość nagród oraz odznaczeń. Wokalistka, w dyskografii której znajdziemy ponad dwadzieścia płyt i kaset. Tego wieczoru towarzyszyć jej będzie didżejska ekipa Soul Service i Winyl Market. 

Rich the Kid, 4 kwietnia, Progresja

Podopieczny Interscope Records, w której wydają m.in. J.Cole, Kendrick Lamar czy Kali Uchis. Rich the Kid to obecnie jedna z większych gwiazd amerykańskiego rapu, czego dowodem był niezwykle entuzjastyczny odbiór debiutanckiego albumu. The World Is Yours ukazał się w marcu 2018 roku, a rok później, również w marcu ukaże się druga część tej płyty. Raper przyjedzie na swój pierwszy koncert do Polski, w ramach którego będzie promował obydwa krążki. 

Enea Spring Break, 25-27 kwietnia, Poznań

Największy festiwal showcase’owy w Polsce. Od dobrych kilku lat początek wiosny nieustannie kojarzy nam się z wizytą w Poznaniu. Całe miasto tętni wtedy muzyką - głównie polską, ale z zagranicznymi akcentami. Wśród potwierdzonych do tej pory artystów znajdują się m.in. Sokół, Daria Zawiałow, Kwiat Jabłoni, EABS czy Coals i Jan-rapowanie. Oprócz tego liczne panele dyskusyjne, warsztaty i oczywiście masa świetnych poznańskich miejscówek. My będziemy!

Jamiroquai, 23 maja, TAURON Arena Kraków

Kultowy funkowy zespół, którego liderem jest charyzmatyczny Jay Kay wróci w maju do Polski. Jamiroquai zagrają w krakowskiej TAURON Arenie, gdzie promować będą swój najnowszy album Automaton. Z pewnością nie zabraknie też największych przebojów formacji - Cosmic Girl, Virtual Insanity, Little L, White Knuckle Ride i wiele innych. Let’s get funky!