"Nowy rok, nowa ja" - to słynne hasło z pewnością wzięła sobie do serca Gigi Hadid. W życiu modelki ostatnio sporo się zmieniło, 25-latka niedawno została mamą, a tuż przed Sylwestrem postanowiła lekko zmienić fryzurę. Metamorfoza nie jest może diametralna, ale musimy przyznać, że gwiazda wygląda teraz bardzo stylowo. Starsza siostra Belli Hadid zdecydowała się na grzywkę!

Gigi Hadid ma nową fryzurę. Modelka zdecydowała się na grzywkę w stylu modnych Francuzek. Jej zdjęcie polubiło już prawie 5 mln osób!

Grzywki co jakiś czas powracają do trendów na modne fryzury, co ciekawe, fankami tego uczesania są Francuzki. I to od lat! Wystarczy przejrzeć instagramowe profile modnych paryżanek, wiele z nich ma właśnie takie cięcie. Grzywkę uwielbiała również Brigitte Bardot. Piękna blondynka była ambasadorką "curtain bangs", czyli grzywki okalającej  subtelnie twarz, co najmniej od lat 60. ubiegłego wieku. Po wielu dekadach styliści fryzur znów lansują to cięcie. Jest bardzo twarzowe i pasuje do każdego typu twarzy. Uwielbia je m.in. Chris Appleton, fryzjer Kim Kardashian West czy Jennifer Lopez, który namówił tą drugą na podobny krok na początku października. 

"Fresh snow fresh cut" - napisała na swoim instagramie Gigi Hadid. Modelka ma subtelną, postrzępioną grzywkę (z dłuższymi kosmykami po bokach) nadającą lekkości włosom, co więcej, ta fryzura mocno odmładza. Niektórzy żartują, że jest lepsza niż botoks czy inny zabieg z zakresu medycyny estetycznej! Kto jeszcze może pochwalić się takim cięciem? Bardzo podobną grzywkę ma nasza ulubiona influencerka Sabina Socol. Nie możemy nie wspomnieć również o Jeanne Damas, która już od lat popularyzuje różne wersje "curtain bangs". Z gwiazd Hollywood na stylowe kosmyki wokół twarzy zdecydowała się m.in. Dakota Johnson (sprawdźcie zdjęcia aktorki na przykład z 2015 roku).

Pamiętaj, że cięcie musi wyglądać naturalnie i odpowiednio układać się wokół twarzy. Geometryczne strzyżenie nie jest wskazane przy grzywce a la "curtain bangs".

Brigitte Bardot, 1963 rok.