Randka to idealna okazja aby lepiej poznać swoją wybrankę i zbliżyć się do siebie. Jeśli już uda nam się umówić na spotkanie z tą jedyną, często pojawia się w głowie pytanie – gdzie zaprosić dziewczynę? Oto rady, dzięki którym dowiesz się, gdzie zabrać dziewczynę na randkę oraz kilka konkretnych propozycji! Przypomnijmy – Walentynki 2022 coraz bliżej!

Jak wybrać miejsce na pierwszą randkę?

Wybierając miejsce na spotkanie z nowo poznaną dziewczyną, musimy pamiętać o tym, że pierwsza randka ma na celu jak najlepsze poznanie się obu stron, a więc warunki muszą sprzyjać rozmowie. Aktywne sposoby spędzania czasu z drugą połówką są fajną opcją, ale nie koniecznie wtedy, kiedy się dopiero poznajemy, bo wówczas liczy się przede wszystkim możliwość swobodnej konwersacji. Jest to zdecydowanie podstawowa informacja, która pomoże ci zadecydować gdzie zabrać dziewczynę na randkę, jeśli spotykacie się po raz pierwszy.

To normalne, że na początku, kiedy się nie znacie, nie wiesz, jak druga osoba lubi spędzać czas, dlatego najlepiej wybierać neutralne, spokojne miejsca na randkę, w którym będziecie mogli skupić się na sobie, a nie na otoczeniu.

Jeśli wiecie już co nieco na swój temat i znacie swoje zainteresowania, możesz zaprosić ją w miejsce związane w jakiś sposób z jej pasjami. Skąd mieć pewność, że jej się spodoba? Najprościej zapytać, ale nie musisz pytać wprost, wystarczy podczas rozmowy luźno zarzucić temat i sprawdzić, czy jest nim zainteresowana.

Na pytanie, gdzie zabrać dziewczynę na pierwsze spotkanie, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Ma na to wpływ wiele niezależnych od nas czynników, na przykład randce w formie spaceru może przeszkodzić brzydka pogoda. Zawsze warto mieć plan awaryjny, gdyby nagle okazało się, że wcześniej ustalone spotkanie nie może odbyć się w określonych warunkach – w końcu nie chciałbyś odwoływać randki z nią z powodu deszczu, prawda?

Pomysły na randkę – restauracja lub kawiarnia

Randki w restauracjach czy kawiarniach są szczególnie popularne i zazwyczaj są pierwszym skojarzeniem, gdy zastanawiamy się gdzie zaprosić dziewczynę – i słusznie! Restauracje i kawiarnie to ciekawe miejsca na randkę w romantycznej atmosferze, która będzie sprzyjać waszej rozmowie. Fakt, że idziemy tam w konkretnym celu, np. na kolacje, na kawę, zdecydowanie ułatwia przebieg spotkania i pozwala unikać niezręcznych momentów ciszy. Taka opcja jest na tyle neutralna, że nawet randka w ciemno odbywająca się w takich warunkach, ma szanse na spore powodzenie, mimo tego, że wcześniej nie wiedzieliście nic o sobie.

Pomysły na randkę – wyjście na spacer

Spacer po parku, lesie, polach, a nawet po mieście to świetna opcja, pozwala nam całkowicie skupić się na sobie, jednak wymaga zdolności podtrzymywania konwersacji. Nie ma się co martwić tym na zapas, jeśli pasujecie do siebie, to z pewnością tematy same będą się nasuwać i będziecie mieli o czym rozmawiać na randce. Randki na dworze mogą mieć cudowną atmosferę, np. podczas letnich wieczorów, ale dla pewności warto wcześniej kontrolować zapowiedziane warunki pogodowe, by nie zaskoczył nas, np. deszcz.

Pomysły na randkę – kino

Kino to dobre miejsce na randkę, ale nie na początku znajomości. Pójście z dziewczyną na ciekawy, romantyczny film jest naprawdę miłe i warto korzystać z tego typu rozrywek kulturalnych, a w szczególności ze swoją drugą połówką u boku. Dlaczego nie na początku? Dlatego, że pierwsze randki są od poznawania się i rozmawiania. W kinie musielibyście przesiedzieć w zupełnej ciszy, a co za tym idzie, nie mielibyście okazji na konwersacje.

Pomysły na randkę – plaża

Jeśli lubicie romantyczne, nieco filmowe randki, to plaża to coś, czego koniecznie musicie spróbować! Oglądanie zachodzącego słońca odbijającego się od tafli wody, leżąc wtuleni w siebie i skupieni tylko na sobie jest cudowne i pomaga umacniać więzi. Pamiętaj tylko żeby wybrać, małą niezbyt często uczęszczaną, dziką plażę, na której będziecie sami lub chociaż odpowiednio oddaleni od innych ludzi, dla waszego komfortu i zachowania prywatności.

Ciekawe pomysły na randkę – salon gier

Kolejna kinowa propozycja, znana z romantycznych filmów z USA, ale czemu by nie spróbować? Jeśli tylko was to kręci, to koniecznie przetestujcie taką formę wspólnego spędzania czasu. Jest to bardzo konkretna propozycja i nie trafi w gusta każdego, dlatego koniecznie upewnij się, że dziewczyna będzie z tego zadowolona, zanim zaplanujesz w ten sposób wasz wspólny wieczór. Jeśli jesteś dłuższy czas w związku ze swoją ukochaną, zastanawiasz się gdzie zabrać dziewczynę na randkę i masz wrażenie, że byliście już wszędzie, być może warto spróbować tej aktywności.

Randka w domu

Randki w domu nie są zbyt popularne, a jednak są naprawdę ciekawe i oryginalne. Nie jest to co prawda opcja na pierwszą czy drugą randkę, bo dziewczyna mogłaby źle odebrać twoje zamiary, ale z pewnością sprawdzi się parom, które dobrze się znają i potrzebują wspólnie spędzonego czasu w romantycznej atmosferze. Zapraszając ją do siebie, musisz zadbać przede wszystkim o porządek w całym domu, a nie tylko w pomieszczeniu w którym planujecie przebywać – przecież wszystko może potoczyć się bardzo spontanicznie!

Kolejna ważna sprawa to prywatność, upewnij się zatem, że kiedy będziesz spędzać czas z ukochaną, nikt nie wróci niespodziewanie do domu. Koniecznie zaplanuj w jaki sposób wspólnie spędzicie czas! Możesz zorganizować wieczór filmowy, przygotować kolację, a nawet ugotować coś wspólnie z dziewczyną – wszystko zależy od waszych preferencji.

Czytaj także: