W tym roku magazyn ELLE objął partonat nad "Żółtym Przewodnikiem" Gault&Milleau. Z tej okazji wybieramy się na galę związaną z jego premierą. Uroczystość odbędzie 27 listopada się we wnętrzach Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. Pośród 600 zaproszonych gości pojawi się aż 400 szefów kuchni, których restauracje znajdą się w przewodniku na 2018 rok. Podczas gali poznamy też piątkę najlepszych kuchmistrzy w Polsce. Nagrody zostaną przyznane w kategoriach: Szef Kuchni Tradycyjnej, Kobieta Szef, Młody Talent, Szef Jutra i Szef Roku. Do dotychczasowych laureatów należą: Andrea Camastra, Wojciech Modest Amaro, Agata Wojda, Paweł Oszczyk i Michał Bryś. 

"Obiecuję, że w tym roku nagrodzimy równie zasłużonych dla polskiej gastronomii szefów, bo to oni wyznaczają trendy, są inspiracją dla młodych i promują naszą kuchnię zagranicą" - mówi Justyna Adamczyk, Redaktor Naczelna Żółtego Przewodnika.

Gala będzie miała w tym roku inną niż dotychczas formułę – po wręczeniu nagród najlepszym szefom kuchni, goście zostaną zaproszeni w gastronomiczną podróż po sześciu epokach historii polskiej kultury. Mecenasami każdej z epok będą Partnerzy tegorocznej gali: Siemens Gaggenau, Jaguar, Nespresso, Antonius Caviar, Moet Hennessy, Makro, Barry Callebaut, Gastro Magic, Grimbergen, Marine Harvest, San Pellegrino oraz Partner Center.

Żółty Przewodnik Gault&Millau Polska 2018 to kulinarna mapa naszego kraju. Znajdują się w nim rzetelne informacje o tym, gdzie warto zjeść i kupić regionalne produkty, przetestowane przez ekspertów. Każdego roku kilkunastu wykwalifikowanych, anonimowych inspektorów dokładnie ocenia około tysiąca restauracji. Do przewodnika trafia mniej niż połowa - to miejsca naprawdę godne uwagi. W tym roku inspektorzy wybrali aż 580 restauracji, aż o 120 więcej niż w pierwszej edycji! Dobry znak, że Polska rozwija się pod względem gastronomicznym.